Віденська державна опера – найбільший оперний театр Австрії та світовий центр музичної культури. Його будівництво було завершено в 1869 році.

Це унікальний, всесвітньо відомий оперний театр, який вражає своєю незворушною величністю зовні та красою і вишуканістю інтер’єру всередині. Віденська опера є центром музичного життя, де за сезон відбувається 350 вистав, серед яких 9 прем’єр та більш ніж 60 різних оперних і балетних творів від бароко до сьогодення. Щосезону Віденську оперу відвідує близько 600 тисяч гостей.

Театр, побудований в стилі історичного романтизму, був відкритий оперою Моцарта «Дон Жуан». Автором архітектурного проекту будівлі Віденської державної опери є Август фон Зіккардсбург. Ідея оформлення інтер’єру в стилі французького нео-ренесансу належить архітектору Едуарду Ван ден Нюлль.

Над фасадом оперного театру працював знаменитий скульптор Ернст Хенель. Він втілив П’ять муз, які вважалися охоронницями мистецтва ще з часів античності, у вигляді витончених скульптур і розташував їх на фасаді будівлі. А фонтани, які прикрашають вхід в будівлю опери Відня, є роботою Ганса Гассер. Обстановка оперного театру воістину вражає. Головні сходи театру прикрашають скульптури Йозефа Гасеріана, а в фойє представлені картини, що зображують фрагменти відомих оперних постановок.

Під час бомбардування австрійської столиці в 1945 році Віденська опера сильно постраждала. Після довгих суперечок про те, чи варто відновлювати будівлю або краще побудувати новий театр, в 1955 році Віденська державна опера відчинила двері, поставши перед відвідувачами в своєму історичному образі.

Під керівництвом Карла Бема було блискуче виконано «Фіделіо» Бетховена, а церемонію відкриття транслювало австрійське телебачення. Весь світ зрозумів, що життя для цієї країни, яка щойно відновила свою незалежність, починається знову.

Щорічно в стінах Віденської опери проходить всесвітньо відомий Віденський бал. Відкриває бал грандіозний полонез, в якому беруть участь спеціально відібрані дівчата і молоді люди, на оперному балу близько 200 пар. Після полонезу на більшості балів дебютанти танцюють веселу польку і закінчують свій виступ вальсом.

Джерела:

  1. Віденська державна опера
  2. Віденська опера
  3. Віденська державна опера