Кіану Рівз – один із найбільш неординарних акторів сучасного Голлівуду. Для глядачів фільми з артистом у головній ролі стали синонімами нетривіального сюжету й тонкої акторської гри. Шанувальники люблять Кіану не лише за акторські дані, але й розбірливість у виборі ролей та участь у культових франшизах.

Кіану Рівз народився 2 вересня 1964 року в Бейруті (Ліван). Його мати була англійкою, а батько – наполовину гаваєць, наполовину китаєць. Ім’я «Кіану» перекладається з гавайської як «прохолодний вітер над горами». Батько працював геологом, тому родині доводилося багато подорожувати. Коли хлопчикові було 3 роки, батьки розлучилися. Після Бейрута Кіану з сестрою і мамою відправився до Сіднея, потім у Нью-Йорк і, нарешті, у Торонто, де хлопчик і виріс. У школі Кіану навчався неохоче. Предмети давалися майбутньому актору нелегко, і він відчував презирливе ставлення до себе з боку однолітків. Усе тому, що в дитинстві він страждав дислексією, тобто порушенням сприйняття усної та письмової інформації. Та згодом хлопець зміг подолати цю проблему.

У 17 років Кіану почав займатися на курсах акторської майстерності. На початку кар’єри він знімався в рекламі (включаючи рекламу Coca-Cola) і коротких фільмах у Торонто. На великому екрані його помітили після виходу картини «Неймовірна пригода Білла і Теда» (1989), де він зіграв безтурботного хлопчика. Згодом були ролі в «Небезпечних зв’язках» (1988), «На гребені хвилі» (1991) і деяких інших картинах. Особливо варто відзначити стрічку «Дракула» (1992), що сприяла репутації Кіану як серйозного актора. Всесвітньо відомим актор став після того, як знявся разом із Сандрою Буллок у фільмі «Швидкість» (1994). За сюжетом герої Кіану Рівза і Сандри Буллок намагаються знешкодити бомбу, установлену в автобусі божевільним терористом. Бойовик увійшов до списку 100 найбільш видовищних кінострічок XX століття (хоч і на 99 місці). Яскравою була роль і в картині «Адвокат Диявола» (1997), упродовж якої світ, затамувавши подих, спостерігав за тим, як амбітний молодий адвокат занурюється в безодню розпусти, що перетворилося на справжній кошмар.

У 1997 році Кіану посів 23 місце в журналі Empire в списку «Найкращі 100 кінозірок усіх часів». І, нарешті, у 1999 році після успіху «Матриці» актора зарахували до числа «культових». Розумна й динамічна «Матриця», насичена тонкими відсиланнями до світових шедеврів кіно, філософських трактатів і навіть «Аліси в країні Чудес» укупі з Біблією, стала культовим фільмом XX століття, чи не ознаменувавши собою нову епоху. За мотивами трилогії писали книги, створювали комп’ютерні ігри і навіть малювали аніме.  

Актор продовжував вибирати для себе різні проєкти: від мелодрами «Солодкий листопад» до фантастичного фільму «Костянтин: Повелитель темряви». Він знову зустрівся з Сандрою Буллок на зйомках мелодрами «Будинок біля озера». Фільм торкнув серця мільйонів – адже це була не просто любовна історія, тут були елементи фантастики і навіть містики.

Актор має свою зірку на Голлівудській Алеї слави.

Кіану Рівз – людина дуже скромна. Маючи мільйони доларів на рахунку, він продовжує їздити на громадському транспорті, де галантно поступається місця дамам. На відміну від багатьох скандальних знаменитостей він веде спокійний спосіб життя. Особливу популярність мали фотографії, де він самотньо сидить у парку, святкуючи свій день народження. Ці та подібні фото отримали загальну назву «сумний Кіану».

Джерела:

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/reeves-keanu-756.phtml – Кіану Рівз
  2. http://www.kinofilms.ua/ukr/star/56/biography/ – Кіану Рівз
  3. https://globalmsk.ru/person/id/6786 – Кіану Рівз
  4. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-kianu-rivz.html – Кіану Рівз