Метрополітен-опера – провідний театр в США, один з центрів світової музичної культури. Це яскравий дім для найкреативніших і найталановитіших співаків, диригентів, композиторів, музикантів, режисерів, дизайнерів, візуальних художників, хореографів та танцюристів з усього світу.

Глядацька зала розрахована на 3 900 місць. Крім основної сцени є три допоміжні. Стіни вестибюля прикрашені монументальними фресками Марка Шагала. На сцені Метрополітен-опера виступали такі українські співаки як: Бела Руденко, Анатолій Солов’яненко, Інна Бурська, Андрій Добрянський, Іванна Мигаль, Людмила Монастирська та інші. Щоб пожвавити свій репертуар, Met регулярно представляє сучасні шедеври поряд з класикою.

Цікаво, що Метрополітен-опера – це взагалі єдиний в США постійно діючий оперний театр. Заснований в Нью-Йорку у 1883 році, побудований на Бродвеї та 39-й вулиці. Першою виставою театру стала опера “Фауст” Шарля Гуно, що відбулася 22 жовтня того ж року.

У перші роки діяльності керівництво кілька разів змінювало курс, спочатку виконуючи все італійською (навіть Кармен та Лоенгрін), потім все німецькою (навіть Аїда та Фауст), а потім остаточно взялося за політику виконання більшості творів мовою оригіналу, за деякими винятками.

На сцені Метрополітен-опера мали змогу такі відомі співаки: Альбані, Сембріх, Імс, Мелба, Галлі-Курчі, Дестінова, Джильї, Мельхіор, Пінца, Руффо, Тіббет, Флагстат, Варні, Стібер, Такер, Бастіаніні, Гоббі, Каллас, Гедда, Гяуров, Дель Монако, Домінго, Кабальє, Лондон, Нільсон, Паваротті, Прайс, Сазерленд, Сілс, Скотто, Тебальді, Шварцкопф, Литвин, Шаляпін, Раутіо, Лейферкус, Абразаков, Хворостовський, Лілі Чукасян.

Новий оперний театр “Метрополітен”, який відкрився у Лінкольн-центрі у вересні 1966 року, був обладнаний найкращими технічними засобами.

Серед найвідоміших постановок театру можна виділити такі: твори Вагнера «Метр», «Мейстерзінгер фон Нюрнберг», «Дас Рейнгольд», «Зігфрід», «Геттердаммерунг», «Трістан та Ізольда» та «Парсіфаль»; Борис Годунов, “Дер Розенкавальє”, Турандот, Саймон Бокканегра та Арабелла; “Ла Фанчіулла дель Вест” і “Триттіко” Пуччіні, “Кенігскіндер” Хампердінка, “Привиди Версаля” Джона Корільяно та Вільяма Гофмана (1991), “Подорож” Філіпа Гласа (1992), “Великий Гетсбі” Джона Гарбісона (1999), «Американська трагедія» Тобіаса Пікера (2005), «Перший імператор» Тана Дуна (2006) та«Зачарований острів» (2011), розроблена Джеремі Самсом, на музику Генделя, Вівальді, Рамо та інших.

У 1977 році Met розпочав регулярну серію телевізійних постановок з виставою «Богема», яку переглянули понад чотири мільйони людей на телебаченні. У 1995 році Met представив унікальну систему перекладів у режимі реального часу Met Titles. Позначені заголовки з’являються на окремих екранах, встановлених на задній частині кожного ряду сидінь, для тих членів аудиторії, які бажають ними скористатися, але з мінімальним відволіканням для тих, хто цього не робить.

У грудні 2006 року компанія запустила The Met: Live in HD – серію перформансів, показаних у прямому ефірі у високій чіткості в кінотеатрах по всьому світу. Також Met щоразу на тиждень під час оперного сезону надає безкоштовну пряму трансляцію аудіозаписів на своєму веб -сайті. У 2006 році Мет запустив новаторську програму введення в експлуатацію у партнерстві з нью -йоркським Театральним центром Лінкольна, щоб надати відомим композиторам та драматургам ресурси для створення та розвитку нових творів у театрі Вітвіан Бомонт, Центрі Лінкольна. Першим із них вийшов «Два хлопчики» Ніко Мюлі з лібретто Крейга Лукаса, який відкрився в Метро восени 2013 року.

Джерела:

  1. Метрополітен-опера
  2. Метрополітен-опера