Королівський театр Ковент-Гарден (Royal Opera House) – один з найзнаменитіших і розкішних театрів Лондона і всієї Великобританії, домашня сцена Королівського балету і Королівської опери.

Зал Королівської опери вміщає 2268 глядачів. У Королівській опері виступають такі відомі у всьому світі виконавці, як Рене Флемінг з США, Йонас Кауфманн з Німеччини, Хосе Кура з Аргентини, а також Чечілія Бартолі і Пласідо Домінго з Італії. За рік оперна трупа дає близько 150 вистав. Королівський балет найбільша танцювальна трупа в країні. Він показує як класичні балети, так і сучасні хореографічні постановки.

Сучасна будівля вже третя. У 1732 році театр вперше відкрив двері для глядачів, які прийшли подивитися на постановку “Світські звичаї” за п’єсою Вільяма Конгрева. Через 76 років будівлю Ковент-Гардена знищила пожежа. На відновлення пішло 9 місяців. Однак прожив театр недовго – у 1856 році будівля знову згоріла, але через два роки відродився з попелу таким, яким ми можемо побачити його тепер. 

Спочатку в театрі планували ставити тільки драматичні постановки. Але через два роки на сцені Королівського театру відбулася прем’єра балету «Пігмаліон». А ще через кілька років глядачі побачили оперу «Вірний пастух». Після цього Ковент-Гарден став оперним театром. У 1743 році вперше була виконана опера «Месія», що стала згодом традиційною постановкою під час Великого посту.

До середини XIX століття репертуар Ковент-Гардена був дуже різноманітний – балети, драматичні спектаклі, опера і навіть пантоміма. У 40-і роки до трупи Ковент-Гардена приєдналася частина колективу Лондонського оперного театру. Після цього Королівський театр в Ковент-Гардені перейменували в Королівську оперу. Важливими змінами цих років було те, що з репертуару театру назавжди прибрали драму, а опери стали ставити на мові оригіналу.

Під час Першої світової війни будівлю театру використовували в якості військового складу. У Другу світову війну хол Ковент-Гардена служив залом для танців. І тільки в 1946 році музичне видавництво Boosey & Hawkes викупило будівлю і Ковент-Гарден знову став театром.

Сьогодні Ковент-Гарден – це сучасний розкішний театр. Який застосовує нові технології, над авансценою висить екран з титрами, а в спинках деяких крісел вмонтовані екрани, на яких транслюють лібрето вистави, яку грають на сцені. Щодо діджиталізації театру варто також додати, що у 2011 році Королівський театр створив гру для користувачів iPad, iPhone та iPod Touch, яка отримала назву Show Must Go On. Гравець може стати режисером Королівського театру, керувати постановками опер «Кармен» та «Весілля Фігаро», а також балетів «Лускунчик» і «Лебедине озеро». У серії з п’яти міні-ігор потрібно до підняття театральної завіси знайти ноти, зібрати реквізит, організувати світлове шоу та одягнути солістів. Після виконання всіх завдань гравець опиняється у «глядацькій залі», де у форматі відеоролику бачить власну «постановку». 

Джерела:

  1. Королівський театр Ковент-Гарден
  2. Королівський театр Ковент-Гарден
  3. Королівський театр Ковент-Гарден