Неймовірна популярність супроводжувала американського актора Річарда Гіра всю його кар’єру в кіно і театрі. Для шанувальників він уособлює природну харизму, внутрішню силу і неймовірну привабливість, навіть магнетизм.

Річард Тіффані Гір народився 31 серпня 1949 року в Філадельфії (США) в родині страхового агента. Дитинство хлопчика пройшло на природі: він жив на фермі і допомагав доглядати за тваринами та природними угіддями. У дитинстві Річард навчився основам гри на гітарі, фортепіано і контрабасі, а трубу освоїв на професійному рівні. Отримавши спортивну стипендію (у школі він займався гімнастикою), він вступив до Массачусетського університету, де два роки вивчав філософію і драматичне мистецтво, однак залишив навчання, мріючи стати професійним трубачем. Але потім плани змінилися, і Річард вирішив спробувати себе в кіно.

На початку кар’єри юнак абсолютно не вмів використовувати весь свій потенціал. Характер у нього був спокійний і замкнутий, він часто тримався досить холодно і відсторонено. У 1974 році він мав зніматися у фільмі «Лорди Флетбуша», у якому отримав роль і молодий, тоді ще нікому не відомий актор Сильвестр Сталлоне. У процесі роботи над картиною між юнаками відбувалися постійні сутички, а одного разу дійшло навіть до бійки. У результаті режисер замінив Річарда на Перрі Кінга. Згодом Річарда запросили зіграти ролі в фільмах «День жнив» і «Американський жиголо», а вже після прем’єри фільму «Офіцер і джентльмен» актор не просто прокинувся знаменитим, але перетворився на предмет обожнювання всієї жіночої половини Америки, попри те, що в одному з епізодів йому довелося вимовити страшну лайку, до того ж на адресу жінки.

Величезний успіх у глядачів мав фільм «Красуня». Але мало хто знає, що спочатку актор не хотів у ньому зніматися. Він двічі відхиляв пропозицію знятися в цій картині, пояснюючи це тим, що сценарій не справив на нього ніякого враження. Але згодом погодився, познайомившись зі своєю партнеркою Джулією Робертс. Потім була невелика роль у «Серпневій рапсодії» великого японського класика Акіри Куросави, що була присвячена пам’яті атомного бомбардування Нагасакі. У фільмі Річард говорить японською мовою, якою він насправді не володіє – йому доводилося заучувати всі репліки на слух.  Яскраво зіграв свої ролі актор і в фільмах «Первісний страх» (1996), «Наречена, що втекла» ( 1999), «Осінь у Нью-Йорку» (2000), «Людина-метелик» (2001), «Невірна» (2002), «Чикаго» (2002), «Давайте потанцюємо» (2004). Особливо виділяється зворушлива історія відданості і безумовної любові собаки до людини, розказана у фільмі «Хатіко». У цій драмі Гір зіграв роль господаря пса, який після раптової смерті персонажа протягом багатьох років ходив на залізничну станцію і чекав на свого власника з роботи.

У 1999 році Річард Гір був названий «найсексуальнішим чоловіком планети». Актор був одружений із супермоделлю Сінді Кроуфорд і актрисою Кері Лоуелл. Від шлюбу з останньою у зірки є син Гомер.

Річард Гір захоплюється будизмом. У 1980-х роках він займався на курсах східної філософії і до сьогодні регулярно виїжджав до Тибету, щоб побути в колі своїх вчителів-гуру. В одній зі своїх поїздок актор познайомився з Далай-Ламою, і той став його наставником.

Актор бере активну участь у громадському житті. Він виступає проти ядерних випробовувань Індії, насильства і війн у світі, виступає за захист прав корінних племінних народів різних країн, бере участь в екологічній діяльності і в боротьбі зі СНІДом.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/3909-richard-gir.html – Річард Гір
  2. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-richard-gir.html – Річард Гір
  3. https://kino-teatr.ua/uk/person/gere-richard-57.phtml – Річард Гір