Сіднейський оперний театр являє собою живе втілення людського генія в архітектурі, оточений з усіх боків водою, з дахом у формі вітрил.

Сіднейський оперний театр з 2007 року вважається пам’ятником Всесвітньої спадщини і знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Він офіційно визнаний видатною спорудою світової сучасної архітектури.

Театр був відкритий в жовтні 1973 року англійською королевою Єлизаветою ІІ. Спроектував будівлю данський архітектор Йорн Утзон, в 2003 році він отримав за це Прітцкерівську премію. Проект, запропонований Утзон, був дуже оригінальним, яскравим і красивим. Як пояснював сам архітектор, на створення такого проекту його надихнула шкірка апельсина, нарізана по секторах, з яких можна було складати напівсферичні і сферичні фігури

Загальна площа будівлі перевищує два гектари. Вона є “штаб-квартирою” для Австралійської опери, Сіднейського симфонічного оркестру, Національного балету і Сіднейської театральної трупи. Сіднейський оперний театр – одна з найвизначніших туристичних пам’яток у світі (понад 8,2 мільйона туристів щорічно).

Сіднейська опера налічує п’ять основних залів, в яких проходять симфонічні концерти: Концертний зал, Оперний Театр, Драматичний і Камерний Театри, зал Utzon Room. Театральний комплекс, крім того, містить інші зали для різних заходів, звукозаписну студію. У Головному концертному залі театру стоїть найбільший у світі механічний орган з 10,5 тисячами труб.

Зі зростанням слави будівлі вона приваблювала зірок та світових лідерів. У 1980 році Арнольд Шварценеггер отримав титул з бодібілдингу “Містеря Олімпія” в Концертному залі. У 1990 році Нельсон Мандела, звільнений на початку 27-го року ув’язнення, сказав про прощення перед 40-тисячним натовпом на Монументальних сходинках Оперного театру.

У 1996 році, коли в Сіднейської опери група Crowded House давала прощальний концерт, було зафіксовано найбільшу кількість глядачів за всю історію театру. Цей концерт транслювався в усіх куточках планети по телебаченню. У 2008 році Брайан Ено був куратором першої музичної програми Vivid LIVE. Опра Уїнфрі знімала свої австралійські пригоди з гостями, включаючи Ніколь Кідман, Рассела Кроу та Х’ю Джекмана у 2010 році. Серед міжнародних зірок, які виступали, є Стінг, The Cure, Kraftwerk, The National, Бьорк, Патті Сміт, Боб Ділан та Massive Attack.

Джерела:

  1. Сіднейський оперний театр
  2. Сіднейський оперний театр