Майкл Флетлі – ірландсько-американський танцюрист, хореограф, музикант та продюсер, відомий постановкою танцювальних шоу Lord of the Dance та Feet of Flames. Двічі ставав рекордсменом Книги Гіннесса як найшвидший танцюрист чечітки в світі (у 1989 році – 28 ударів на секунду, у 1998 році 35 ударів на секунду).

Майкл Флетлі вперше вийшов на світову сцену, коли гастролював з The Chieftains. У 1994 році він назавжди змінив обличчя ірландського танцю своїм захоплюючим творінням Riverdance. Він продовжив створення Lord of the Dance, який дебютував у театрі «Пойнт» у Дубліні в 1996 році.

Його ім’я та бренд Lord of the Dance («Володар танцю») стали синонімом вражаючого артистизму та масштабних постановок, які заворожували публіку по всьому світу.

Майкл змінив форму традиційних ірландських танців, включивши рух верхньої частини тіла та створивши різкі ритм-моделі, що відрізнялись від традиційних. Він створив, поставив та продюсував кілька успішних шоу, включаючи Lord of the Dance, Feet of Flames та Celtic Tiger («Кельтський тигр»).

Його шоу Lord of the Dance побило рекорди прокатів у всьому світі. У 1998 році Lord of the Dance встановив рекордну серію з 21 послідовного шоу на легендарній лондонській «Арені Уемблі». Це рекорд, який зберігається донині. Продажі відео у всьому світі перевищили 12 мільйонів примірників.

Feet of Flamesу – це перше шоу, яке було здійснено на історичному лондонському “Route of Kings” у Гайд парку. Celtic Tiger дебютував у 2005 році і розпочав нову еру танцю. У шоу постала історія Ірландії та давні ірландські легенди, від глибокої давнини до наших днів. Майкл Флетлі також майстер-флейтист, його альбом On a Different Note поєднує традиційну музику з сучасною.

Майкл Флетлі отримав незліченну кількість нагород за свій внесок у індустрію розваг, популяризацію та збагачення Ірландії, ірландського танцю та музики. У 2010 році він повторив свою роль у Lord of the Dance, яка вперше була знята в новаторському 3D. Шоу знімали протягом 3 днів на аренах O2 у Дубліні, Лондоні та Берліні. У 2014 році відбулася прем’єра Майкла Флетлі Lord of the Dance: Dangerous Games у знаменитому театрі “Палладіум” на лондонському Вест-Енді, а в 2015 році у театрі “Домініон” він з’явився на сцені “Вест-Енд”, перш ніж знову відвідати “Арену Уемблі” для свого фінального виступу у Великобританії.

11 грудня Майкл відбулося відкриття його портрета, який прикрашав знамениті стіни театрального округу “Sardi’s”. Майкл розпочав свій останній тур 19 лютого 2016 року і востаннє виступав на сцені в Колізеї Цезаря у Лас -Вегасі, штат Невада, 17 березня 2016 року, але продовжує бути творцем, продюсером та хореографом шоу.

Джерела:

  1. Майкл Флетлі
  2. Майкл Флетлі