Видатний французький модельєр Жан-Поль Готьє стоїть в одному ряду з найвпливовішими кутюр’є світу і вже майже півсторіччя вражає модний бомонд своєю космічною фантазією, яка знаходить вихід у його творчості.

Жан-Поль Готьє народився 24 квітня 1952 року в передмісті Парижа в родині банківських працівників. У дитинстві він часто проводив час із бабусею, яка задовольняла всі його бажання (будь то малювання або перегляд журналів), і цілими днями дивився з нею телевізор. По телевізору ж часто проходили трансляції з паризького вар’єте і кабаре «Фолі-Бержер». Так Готьє знайшов своє перше джерело натхнення і відкрив для себе екстравагантний світ вистави й танців. У дитинстві Жан-Поль вигадував костюми своїм іграшкам, у юності – розсилав свої ескізи видатним паризьким модельєрам, і у 18-річному віці став помічником у Будинку моди П’єра Кардена

У 1976 році дизайнер уперше створив власну колекцію із серветок і біжутерії, поклавши початок оригінальному стилю, який підірвав французьку моду та завоював світ. Саме провокаційність принесла Готьє визнання. Майстра називають «хуліганом моди», адже він відійшов від витонченості та аристократизму. Одна з найгучніших епатажних його колекцій – «Хай-тек» (1981). Його моделі дефілювали в убранні зі сміттєвих відер, консервних банок, в аксесуарах з кошачого корму. У 1980-х роках Жан-Поль Готьє очолив власний дім моди «Jean Paul Gaultier SA».

Митець має таку фантазію, що черпати натхнення він може будь з чого. Тож він надихається людьми на вулицях, телебаченням, художньою культурою, витворами живопису. Важлива риса роботи дизайнера – експерименти. Революціонер і майстер винаходів, він стер межі між чоловіком і жінкою, представивши у 80-х провокаційну чоловічу спідницю як повсякденний елемент чоловічого гардеробу. У той час як у моді правили піджаки та костюми, витончені моделі дизайнера часто з’являлися на подіумі в атласній чорній білизні і панчохах, викликаючи обурення громадськості, яка звинувачувала його у вульгарщини. Але Готьє так відчував і бачив.

У 1993 році Жан-Поль відкрив власну парфумерну лінію. Готьє є автором відомого корсету Мадонни з конічним бюстом. Він створював сценічні концерти для Меріліна Менсона та Кончіти Вурст. Він створив екстравагантні костюми для фільмів Педро Альмодовара («Кіка»), Жан-П’єра ЖенеМісто загублених дітей») та Люка БессонаП’ятий елемент»).

Жан-Поль Готьє привніс у кутюр вуличну моду (косухи змішував зі спідницями з кріноліну і кросівками). У той же час він вивів на подіум нестандартних моделей (літніх, з татуюваннями, повних). І ще один експеримент дизайнера – проста французька тільняшка, у яку він одягнув весь світ – сьогодні цей предмет гардеробу вважається класикою і базовою річчю.

Джерела:

  1. https://espreso.tv/article/2015/04/24/zhan_pol_hotye_pro_krasu__mystectvo_buty_pryvablyvym_ta_tvorchist – Жан-Поль Готьє про красу, мистецтво бути привабливим та творчість
  2. https://bykvu.com/ru/mysli/vklad-zhan-polja-gote-v-modu-za-50-let-i-ego-provokacionnye-citaty-o-mode-i-krasote/ – Внесок Жан-Поля Готьє в моду
  3. https://24smi.org/celebrity/5969-zhan-pol-gote.html – Жан-Поль Готьє