Назва бренду Louis Vuitton відома, мабуть, навіть тим, хто далекий від світу моди. Дорогі речі цієї компанії вже стали символом розкоші й гарного смаку. Під назвою бренду випускається модний одяг, усілякі аксесуари, але особливо ця марка знаменита своїми сумками, валізами й іншими саквояжами. Історія бренду нерозривно пов’язана з біографією талановитого модельєра Луї Віттона, засновника однойменної компанії.

Луї Віттон народився 4 серпня 1821 року в місті Юра на сході Франції. Батько хлопчика працював теслею і прищепив сину любов до роботи руками. У той час у країні прокладалися нові залізниці, і подорожувати поїздами стало модно. Тому великим попитом користувалися і професії, пов’язані з вокзалами і залізницями, і речі, які знадобляться в далекій дорозі. Пошиття валіз стало вельми прибутковим заняттям. Це і надихнуло Луї Віттона в 14 років на подорож у Париж. Підліток планував навчитися кравецької майстерності й пошиття валіз. Складність полягала в тому, що батько Луї не міг дати синові на дорогу грошей, тож Луї відправився до столиці пішки (довелося подолати 400 км!). У Парижі хлопець став учнем майстра з виготовлення скринь і навчився виготовляти дорожні валізи. Це стало справою всього його життя.

У 1854 році Луї Віттон відкрив власний торговий дім у французькій столиці. Основним товаром компанії були розкішні валізи й саквояжі зі шкіри й тканини, які відрізнялися високою якістю й стали символом багатства й розкоші. Слава дизайнера як майстра зростала, і цьому активно посприяла імператриця Євгенія де Монхіто, дружина Наполеона ІІІ – Віттон став особистим майстром Її Величності. Відтоді до модельєра та його творінь була привернута увага всього паризького бомонду. Зіграла роль і ретельність, з якою дизайнер підходив до справи, виконуючи роботу сумлінно й майстерно. У 1869 році придбати валізу Віттона захотів навіть правитель Єгипту. У 1854 році відкрився перший магазин Луї Віттона під назвою «Луї Віттон: шкіряні валізи Парижа». Перша табличка з назвою магазину збереглася досі, і ця будівля й дотепер приваблює туристів і любителів моди з усього світу.

Головним досягненням Віттона знавці моди вважають прямокутну валізу. Раніше використовувалися абсолютно незручні сумки з опуклими боками. Транспортування викликало масу складнощів, крім того, не представлялося можливим скласти такі сумки одну на іншу: валізи постійно зісковзували й падали. Модельєр же винайшов валізу Trianon з пласкою кришкою і міцними застібками. Також майстер здогадався обтягнути деревину, з якої зроблено валізу, непромокальним матеріалом. Це робило нову модель зручною та довговічною. А ще Луї Віттон вирішив допомогти своїм клієнтам надійно захистити вміст багажа. У 1886 році разом зі своїм сином Жоржем він винайшов унікальний замок з двома пружинами, який був запатентований після декількох років доробок та вдосконалень. Ця революційна система виявилася настільки ефективною, що Жорж надрукував у газеті виклик знаменитому американському ілюзіоністові Гаррі Гудіні, запропонувавши спробувати тому вивільнитися із закритої на замок валізи Vuitton. Гудіні так і не прийняв виклику, тож надійність замка з того часу не викликає ніяких сумнівів, і він з успіхом використовується і донині.

Багатьом «підприємцям-піратам» кортіло підробити валізи Луї Віттона, тож майстер змінив колір оббивки: з однотонних його сумки стали «в шашечку». Однак «піратів» це не зупинило. І тоді в 1896 році фірма «Віттон» придумала принципово новий, революційний для того часу спосіб боротьби: кожну вироблену валізу стали позначати монограмою LV (Louis Vuitton) із зіркою та квіткою. Так з’явилася перша офіційно зареєстрована торгова марка.

Справу батька продовжили його діти. Компанія вдало розросталася. У 1998 році було запроваджено лінію модного одягу, взуття й аксесуарів, є в Louis Vuitton також і ювелірна лінія. Кожна колекція бренду ставала радісною подією для модників і модниць будь-якого віку і національностей. У різний час рекламні кампанії Луї Віттон представляли Анджеліна Джолі, Катрін Деньов, Шон Коннері, Мадонна та інші зірки.

Пройшло багато років з моменту заснування компанії, але технологія виготовлення продукції Louis Vuitton за 150 років особливо не змінилася: навіть під час комп’ютерних технологій більше половини операцій виконується вручну.

Джерела:

  1. https://itstatti.in.ua/17-biohrafiia-biznesmeniv/414-luji-vitton.html – Луї Віттон
  2. https://dovidnyk.info/index.php/Brand/373 – Луї Віттон
  3. https://ru.louisvuitton.com/rus-ru/magazine/articles/a-legendary-history#centennial – Легендарна історія