Важко, напевно, знайти людину, яка б мала хоча б віддалене розуміння моди, але при цьому ніколи не чула про Prada. Всесвітньо відомий Будинок Моди випускає на сьогодні одяг, взуття, парфумерію та аксесуари. Бренд Prada красується також і на мобільних телефонах компанії LG, на наручному годиннику. Назва бренду міцно ввійшла в культуру й періодично згадується в мас-медіа (згадаємо фільм «Диявол носить Prada», знятий за однойменним романом Лорен Вайсбергер).

А починалося все з невеликого італійського магазинчика шкіргалантереї Fratelli Prada («Брати Прада»), що відкрився в 1913 році в Мілані  (там, до речі, і донині перебуває штаб-квартира компанії).  Заснували його брати Маріо й Мартіно Прада. Основу асортименту становили валізи й дорожні сумки, експортовані з Великобританії. Але магазин торгував не всім поспіль – брати зробили ставку саме на високоякісну стильну продукцію, доступну далеко не всім. Розрахунки виявилися правильними – досить швидко Fratelli Prada стає одним із відомих брендів у світі моди. Після смерті Маріо бізнес перейшов до його дочки Луїзи. Їй вдалося налагодити продажі в Європі й Америці. Філософія бренду залишалася незмінною: бездоганна якість і стиль. Вишукані аристократичні сумки, декоровані кристалами, а також прикрашені рідкісними породами дерева і панциром черепахи, стали незмінним символом розкішного способу життя. Однак, попри зовнішню привабливість, сумки від Prada здавалися дуже громіздкими, тому їх погано купували, і  компанії почала загрожувати фінансова криза.

Невідомо, чим би зараз була Prada, якби не Міуча Прада, онука Маріо. Вона в 1979 році прийняла правління компанією у свої руки. Саме вона перетворила невеликий сімейний бізнес у впливовий Будинок Моди, що диктує модні тенденції. Міуча має гарну освіту й власні переконання. Вона навчалася в Міланському університеті на факультеті політології, у 1972 році захистила дві докторські дисертації й стала доктором політичних і філософських наук. Вступила в партію комуністів та активно брала участь у русі щодо захисту прав жінок. Піднімати компанію Міучі допомагав чоловік – бізнесмен  Патриціо Бертеллі, який зайняв місце виконавчого директора Prada. 

Насамперед  Міуча розширила асортимент продукції, доповнивши шкіряні аксесуари ще й одягом і взуттям. Перша колекція одягу (а розробляла її сама Міуча) була представлена в 1988 році.  Нова колекція відрізнялася спокійними тонами з домінуванням чорного, простими лініями і фасонами. Вона вигідно відрізнялася на тлі загального кітчу, тому у неї швидко з’явилися шанувальники – любителі елегантності та лаконічності.

Однією з особливостей бренду Prada є прагнення зберігати традиції. Так, уся продукція, що випускається, винятково дорога. Коли ж треба було створити лінію недорогого молодіжного одягу, вирішено було створити новий бренд – так у 1992 році з’явився бренд Miu Miu. Новий напрямок з простих кольорів і фасонів розробляється для молодих людей, які хочуть носити модний одяг, але не можуть собі дозволити витрачати на нього шалені гроші. А в 1998 році з’явилася лінія Prada Sport – одяг для спорту й відпочинку.

Компанія неодноразово виготовляла одяг на замовлення для фільмів. У 2006 році у світ виходить фільм «Диявол носить Prada». Головна героїня, яку зіграла неповторна Меріл Стріп, з’являється в кадрі виключно в одязі бренду. Не менш знаменною подією стало створення костюмів для фільму «Великий Гетсбі». Для зйомок цієї картини дизайнерами Prada було створено близько 40-а одиниць одягу. У 2014 році цей фільм отримав безліч нагород, серед яких Оскар за «Кращий костюм». Тоді ж модному бренду запропонували створити комплект валіз для зйомок «Готелю Гранд Будапешт».

На сьогоднішній день бренд Prada – це синонім успішності й благополуччя. Фірмові бутики бренду можна зустріти в багатьох містах світу. Про успішність Prada говорить і той факт, що саме цей модний бренд є лідером за кількостю підробок.

Джерела:

  1. https://dovidnyk.info/index.php/Brand/498 – Prada
  2. https://spacemag.com.ua/fashion/this-is-prada-istoriya-brendu/ – This is Prada. Історія бренду
  3. https://investory.news/ne-tilki-diyavol-nosit-prada/ – Носити Prada