Джорджіо Армані – великий геній стилю, легенда світу моди й талановита людина, ім’я якої ось уже не одне десятиліття є символом бездоганного смаку. Наявність у людини речей із маркою Армані говорить про вишуканий смак, стиль та успішність. І щороку на церемонії вручення премій «Оскар» кінозірки прагнуть з’явитися на червоному килимі саме у вбранні від цього італійського дизайнера.

Джорджіо Армані народився 11 липня 1934 року в італійському місті П’яченца. Його мати, як справжня італійська дружина, займалася будинком і дітьми. Вона влаштовувала сімейні лялькові вистави та прищеплювала дітям любов до мистецтва. Джорджіо вже тоді почав придумувати й шити іграшкові костюми. Спочатку ескізи з’являлися на папері, потім на ляльках для вистави. А згодом і всі ляльки сестри були обшиті талановитим братом. Після закінчення школи хлопець вступив до медичного університету, але через два роки, розчарувавшись у медицині, кинув навчання. Згодом Джорджіо знайшов місце в міланському універмазі La Rinascente, де йому доручили стежити за оформленням вітрин. Робота була цікавою: юнак відчував у собі величезний потенціал, якому потрібно було більше простору для реалізації.

Через деякий час відповідальному працівнику довірили управління невеликим експериментальним магазином. Так з’явилися відрядження до Англії, нові знайомства, сміливі творчі ідеї. Армані став самостійно закуповувати товари з Японії та Індії – кар’єра стрімко пішла вгору. Підбір відповідних моделей одягу так захопив майстра, що він став і сам розробляти власні ескізи. У 1974 році Джорджіо представив першу лінію одягу від свого імені, яка викликала величезне схвалення у модників та модниць. А через рік кутюр’є разом із другом Серджіо Галеотті засновують бренд «Giorgio Armani s.p.a». Компанія дизайнера стрімко росла й розвивалася, поки не стала однією з найбільших у світі.

Джорджіо Армані прославився революційною концепцією жіночого одягу. Використовуючи традиційні чоловічі тканини, а також класичний костюм, маестро перетворив його у вишуканий костюм для ділової жінки. Елегантний піджак став беззаперечним хітом його колекцій, що й досі залишається родзинкою стилю Армані. Також дизайнер вивів на подіум чоловіків у твідових піджаках і джинсах. Бренд модельєра набуває величезної популярності. Зоряними клієнтами майстра стають Леонардо Ді Капріо, Пенелопа Круз, Джордж Клуні, Софі Лорен, Роберт Де Ніро, Моніка Беллуччі, Том Круз, Річард Гір, Джулія Робертс та інші знамениті персони. Також Армані створив костюми для понад 250 фільмів. Перший костюм був пошитий спеціально для героя Річарда Гіра в картині «Американський жигало». 

Асортимент компанії поступово розширюється. Тепер модники можуть вибрати не тільки одяг «від Армані», а й годинник, зручне взуття, аксесуари й біжутерію. Працює і парфумна лінія: на сьогодні колекції від Армані налічують 136 дивовижних ароматів. Внесок Джорджіо Армані в розвиток світової моди не залишився непоміченим – маестро був нагороджений Орденом Почесного Легіону.

Компанія дизайнера сьогодні являє величну імперію: в концерні Армані функціонують 13 заводів і магазини в 37 країнах. Кілька років тому кутюр’є разом із українським улюбленцем Андрієм Шевченко відкрив свій магазин і в Києві.

Нині Джорджіо Армані, незважаючи на похилий вік, продовжує займатися улюбленою справою і випускає нові колекції одягу й ароматів.

Джерела:

  1. Єрмилова Д. Ю. Історія будинків моди. – М.: Видавн. центр “Академія”, 2003. – 288 с., с. 169 – 172
  2. http://jak.bono.odessa.ua/articles/dzhordzhio-armani-biografija-kar-era-osobiste.php – Джорджіо Армані
  3. https://www.radiosvoboda.org/a/959705.html – Джорджіо Армані: 30 років еволюції стилю
  4. https://24smi.org/celebrity/13835-dzhordzhio-armani.html – Джорджіо Армані
  5. https://fashion.24tv.ua/ru/zhivaja_legenda_italjanskoj_mody_put_k_uspehu_dzhordzho_armani_n1177864 – Жива легенда італійської моди: шлях до успіху Джорджо Армані