Шанхайський музей – сучасний музей з дорогоцінними китайськими культурними реліквіями. Колекція якого складається з майже 1 020 000 предметів, 140 000 з яких оцінені як національні скарби.

У Шанхайському музеї, який був заснований в 1952 р., зберігається одна з найбільших колекцій історичних і культурних артефактів не тільки в Азії, але і у всьому світі. Він був перенесений у стару будівлю Чжунхуй на Південній дорозі Хенань № 16 у жовтні 1959 року. На початку 1990-х музей був перенесений на Народну площу та відкритий для відвідувачів у сучасному будинку 12 жовтня 1996 р.

Колекція музею охоплює тридцять одну категорію, серед яких бронза, кераміка, каліграфія, живопис, скульптура, оракулова кістка, печатки, монети, нефрит, меблі, вишивка, лаковий посуд, різьба по бамбуку та дереву, декоративно-прикладне мистецтво китайських етнічних меншин тощо. Серед яких особливо відзначаються колекція бронзи, кераміки, каліграфії та живопису.

Зараз у музеї є десять постійних галерей, чотири спеціальні демонстраційні зали та три тимчасові виставкові зали, в яких розташовується значна колекція стародавніх творів мистецтва китайських майстрів.

Постійними галереями є:

 • галерея давньої китайської бронзи;
 • галерея давньої китайської скульптури;
 • галерея давньої китайської кераміки;
 • галерея давнього китайського нефриту;
 • галерея давнього китайського образотворчого мистецтва;
 • галерея давньої китайської каліграфії;
 • галерея давньіх китайських печаток;
 • галерея давньої китайської нумізматики;
 • галерея меблів династій Мін та Цін;
 • галерея мситецтв і ремесел національних меншин Китаю.

У залі присвяченому бронзі – понад чотириста цікавих виробів з цього металу: музичні інструменти, зброя, кубки, витончені прикраси. Чудові експонати з кераміки і нефриту, які відносяться до різних епох. Тут і керамічний посуд, і маленькі витончені статуетки, фарфорові вироби, прикраси та талісмани з нефриту. Музейна галерея із зразками печаток становить величезний інтерес.

У Шанхайському музеї є галереї, присвячені дивовижному і прекрасному мистецтву китайського живопису, скульптури і каліграфії; ціла галерея, заповнена всілякими древніми монетами і паперовими грошима не тільки Китаю, але і сусідніх з ним країн; виставка приголомшливих предметів меблів епохи правління династій Мін і Цін, вирізаної з дорогих порід дерева, оздобленого дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням і металами.

Крім цього є ще цілий зал, де виставлена ​​експозиція, присвячена етнічними меншинами цієї країни. Серед експонатів цього залу є безліч творів мистецтва ремісників Тибету, плавальні засоби народів південних островів, національні костюми малих народів Китаю, Середньої Азії та Індії. Величезна колекці музею охоплює цілі історичні епохи життя цієї прекрасної країни і розвитку китайської культури, допомагає відкрити ще одну завісу в таємничий і барвистий світ Китаю.

Джерела:

 1. Шанхайський музей