У провінції Чіанграй у Таїланді знаходиться дивовижний за своєю красою буддійський храм. Це єдиний у всьому Таїланді абсолютно білий храм. Його стіни та численні скульптури створені з алебастру, пофарбовані в білий колір та інкрустовані дзеркальною мозаїкою, завдяки якій вони виблискують на сонці, відображаючи відтінки ранкової й вечірньої зорі.

Власником Білого храму, а також і його творцем є відомий тайський художник Халермхаї Косітпіпат, якого часто називають «тайським Сальвадором Далі». Майстер закінчив традиційну тайську школу мистецтв. Незважаючи на те, що його ранніми роботами були храми й фрески в тайському буддійському стилі, в Таїланді щодо його творчості точаться суперечки, оскільки в роботах митця поєднуються сучасні символи культури і традиційне тайське мистецтво. Протягом свого життя майстер жив на Шрі-Ланці та в Лондоні, продаючи свої твори і організовуючи виставки в Європі та Азії. 20 років художник, продаючи картини, збирав кошти на зведення своєї мрії – збудувати найкрасивіший храм у світі! І от нарешті білосніжний храм чарує погляди відвідувачів і залишає незабутні враження. 

Споруда зведена на честь великого Будди. Будівництво було розпочато в 1997 році та продовжується досі. Білий колір храму символізує його чистоту, а сяюче на сонці скло позначає світлий розум та мудрість Будди, що «світить яскраво по всій Землі та у Всесвіті». Немов розкішний замок Снігової Королеви постає перед вами – неймовірно красиве видовище! Територія біля споруди добре облаштована. Тут знаходиться безліч водограїв, химерних скульптур, серед яких багато драконів, яких дуже люблять в Азії, та інших різноманітних міфологічних істот. Тут можна побачити і статуї казкових принцес. Кожна скульптура в парку унікальна і несе свій зміст.

Навколо храму розташоване озеро з білими рибками. Дорога до храму пролягає через красивий міст, що символізує просвітлення, шлях до місця, де мешкає Будда. Щоб дістатися до цього райського куточка, потрібно пройти своєрідні випробування. Перед самим мостом розташоване «пекло» з простягнутими руками грішників. А далі вас зустрінуть статуї небесної варти і дракон Раху.

Усередині споруда вражає розкішними золотими розписами, у центрі знаходиться вівтар Будди. Традиційні буддійські образи переплітаються із сучасними символами масової культури. На 4-х стінах – зображення 4-х тварин,що символізують чотири стихії: слон стоїть на землі, наги (змієподібні істоти) височіють над водою, крила лебедя символізують вітер, а грива лева – вогонь.  Також тут ви можете спостерігати намальованих героїв «Матриці», «Аватара», «Термінатора». Фрески Бетмена, Супермена, Хижака й навіть Кіану Рівза в ролі фантастичного героя являють вигаданий людьми уявний світ. На одній незакінченій стіні домінує зображення літака, який врізався у вежі-близнюки. На іншій стіні є картини космічних кораблів і сцени, які зображують катастрофу, що знищує планету Земля.

На будівництво Білого храму його творець Халермхаї Косітпіпат на сьогоднішній день витратив більше 1 мільйона доларів. І хоча митець не відмовляється від пожертвувань, він не приймає від однієї людини більше 10 тисяч доларів на реконструкцію, щоб не давати нікому можливості й права впливати на те, як буде виглядати храм. Архітектор будівництво храму зробив справою всього свого життя.

Білий храм є національною гордістю й символом північного Таїланду, який приваблює величезну кількість туристів з різних країн, що бажають насолодитися виглядом казкового палацу.

Джерела:

  1. https://pustunchik.ua/ua/online-school/art/hram-u-tailandi – Білосніжне диво Таїланду
  2. https://pustunchik.ua/ua/online-school/art/hram-u-tailandi – Білосніжне диво Таїланду
  3. http://vsviti.com.ua/makepeaple/13765 – Храм Ват Ронг Кхун
  4. https://navkolosvitu.net.ua/wat-rong-khun/ – Храм Ват Ронг Кхун у Таїланді