Національний Музей Кореї – найбільший музей на території Республіки Корея та шостий за величиною у світі, розташований в центрі Сеула, на території Сімейного парку Енсан. В музеї знаходиться колосальна колекція, в якій міститься понад 310 тисяч історично цінних і високо естетичних реліквій від епохи палеоліту аж до початку XX століття, з яких відвідувачам доступно для огляду близько 12 тисяч експонатів.

Музей виставляє експонати в шести постійних виставкових галереях: передісторії та стародавньої історії, історії середньовіччя і раннього нового часу, галереї пожертвувань, каліграфії і живопису, азіатського мистецтва, галереї скульптури і ремесел. У колекції музею представлені численні національні скарби Кореї, включаючи Пангасаюсан, бронзового Майтрея під час медитації, курильниця Селадон з Корі, Десятиповерхова пагода храму Кенсхонса і золота “Корона Сілла”. Азіатська художня галерея була створена для кращого розуміння культури Азії; тут представлені шедеври з різних країн цього регіону.

Постійна колекція Національного музею Кореї пропонує захоплюючу подорож через тисячі років історії, від простих ручних сокир епохи палеоліту до чудової золотої корони періоду трьох королівств, вишуканого Селадону з династії Корі, майстерень картин з династії Чосон і фотографії з сучасності.

Національний музей Кореї був створений в 1945 році. У 2005 році він був збільшений і знову відкритий на ділянці розміром в 295 550,69 м² (площа будівлі становить 49 468,97 м²) в Йонсан-гу, Сеул. З моменту відкриття Національного музею Кореї як “культурного комплексу”, він став не тільки місцем зберігання і виставок дорогоцінних реліквій, але і центром різних освітніх програм і культурних заходів.

Музей розділений на три поверхи. Символічно, що ліва частина музею представлятє минуле, а права частина музею – майбутнє. На першому поверсі знаходиться Галерея передісторії та стародавньої історії, яка містить близько 4500 артефактів від палеоліту до епохи Єдиної Сілла, розкопаних в різних місцях Кореї. Дев’ять виставкових залів в галереї – це кімната палеоліту, кімната неоліту, кімната бронзового століття і гожозона, кімната Прото Трьох Королівств, кімната Когурьо, кімната Пекче, кімната Гая і кімната Сілла. Також на першому поверсі знаходиться Галерея середньовічної та ранньої сучасної історії, яка демонструє культурну та історичну спадщину в періоди Єдиного Сілла, Балье, Корі і Чосеона.

На другому поверсі знаходиться Галерея пожертвувань та Галерея каліграфії і живопису, яка містить 890 творів мистецтва, які демонструють традиційне і релігійне мистецтво Кореї в кольоровій гамі. Галерея каліграфії і живопису розділена на чотири кімнати: кімната живопису, кімната каліграфії, кімната буддійської живопису та сарангбанг (студія вченого). У галереї пожертвувань зберігається 800 творів мистецтва, переданих з приватних колекцій колекціонерів. Галерея розділена на одинадцять залів: Зал для зборів Лі Хун Куна, Зал для зборів Кім Чон Хака, Зал для зборів Юй Кангюл, Зал для зборів Янг Сук, Зал для зборів Чой Янг, Парк Зал для зборів Byong-rae, Зал для зборів Yoo Chang-jong, Зал для зборів Kaneko Kazushige, Зал для зборів Hachiuma Tadasu, Зал для зборів Iuchi Isao і Зал для зборів Other.

На третьому поверсі знаходиться Галерея скульптур і ремесел, в якій представлено 630 експонатів, які представляють корейську буддійську скульптуру і ремесло. П’ять залів галереї – це Зал Металевих Мистецтв, Зал Селадону, Зал Складу Банчхонгов, Зал Білого Фарфору і Зал Буддійських скульптур. Також на третьому поверсі знаходиться Галерея мистецтв Азії, яка містить 970 творів, які досліджують подібності та відмінності азіатського мистецтва і злиття азіатського і західного мистецтва через Шовковий шлях. П’ять кімнат – це кімната мистецтва індіанців і південно-східної Азії, кімната мистецтва Центральної Азії, кімната мистецтва Китаю, кімната реліквій для підводного мистецтва Сінан і кімната мистецтва Японії.

Джерела:

  1. Національний музей Кореї
  2. Національний музей Кореї
  3. Національний музей Кореї