Галерея Уффіці є одним з найзнаменитіших музеїв світу, завдяки величезній кількості унікальних творів мистецтва, що зберігаються в ній, велика частина яких відносяться до періоду Епохи Відродження. Вона розташована в самому серці Флоренції між площею Синьйорії (Piazza della Signoria) і мостом Понте Веккьо (Ponte Vecchio).

Галерея Уффіці, яка займає загальну площу в 13000 квадратних метрів, охоплює роботи як італійських так і зарубіжних художників, що творили з 13 по 18 століття.

У музеї зберігаються твори таких відомих майстрів як Мікеланджело (Michelangelo), Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci), Сандро Боттічеллі (Sandro Botticelli), Рафаеля (Rafael), Рубенса (Rubens), Рембрандта (Rembrandt) і багатьох інших. Галерея Уффіці по праву може називатися одним з найстаріших музеїв в світі, який був відкритий для відвідувачів практично відразу після його зведення в 16 столітті.

Крім картин, музей має в своєму розпорядженні і значну колекцію копій і оригіналів античних скульптур, предметів інтер’єру епохи Відродження, графічних робіт. Всього в галереї Уффіці 45 залів, деякі з них присвячені творчості окремих художників.

Найвідоміша галерея Італії розташована в будівлі, проект якої належить талановитому архітекторові Джорджо Вазарі (Giorgio Vasari). Зведення галереї Уффіці почалося ще в 1560 році за особистим наказом Козімо Старшого Медічі. Один з найбільш значних музеїв країни розкинувся на площі Синьйорії у формі латинської букви «U», оточений висячими садами і картинною галереєю.

Через десятки років після початку будівництва сім’я Медічі нарешті могла перевезти сюди свою гордість – унікальну колекцію живопису і скульптури, зібраної з усього світу. Особливою увагою Медічі користувався художник Сандро Боттічеллі (Sandro Botticelli). У галереї Уффіці і донині зберігаються його рідкісні твори. В музеї знаходиться один з найвідоміших його творів – «Народження Венери» (Nascita di Venere), який поповнив ряди виставлених тут шедеврів. Однак варто зазначити, що перлиною всієї колекції є «Венера Медичі».

Всі твори, що зберігаються тут, розташовані в більш ніж 50 залах в хронологічному порядку. Завдяки цій організації можна простежити як розвивалося мистецтво з 13 по 18 століття і змінювалися стилі живопису та скульптури, починаючи від візантійського періоду і закінчуючи бароко.

Від входу в музей ведуть три вестибюля. У першому знаходяться бюсти з мармуру і порфіру, другий прикрашено Джованні да Сан Джованні (Giovanni da San Giovanni), третій зберігає в собі римські статуї і саркофаги.

Джерела:

  1. Галерея Уффіці
  2. Галерея Уффіці у Флоренції
  3. Галерея Уффіці