Рейксмузей в Амстердамі, містить понад 8000 творів мистецтва, представлених у 80 залах, і вони розповідають історію 800-річного нідерландського мистецтва. Основна тематика колекцій – історія і культура Нідерландів, починаючи з XI ст. і закінчуючи сучасністю. Рейксмузей знаходиться в самому центрі Амстердама на Музейній площі (Музеумплейн), неподалік від мальовничих каналів і магазинів.

Державний музей відомий на весь світ завдяки шедеврам в його колекції. Це «Молочниця» Вермеєра, «Автопортрет» Ван Гога, «Весела компанія» Яна Стіна і «Нічний дозор» Рембрандта. Крім художньої колекції живопису, в музеї представлені скульптури, археологічні знахідки, старовинні артефакти, декоративно-прикладне мистецтво, мистецтво східних країн, малюнки, гравюри та фотографії, працює найстаріша бібліотека з історії мистецтв.

Ця національна галерея мистецтв вперше відчинила свої двері 31 травня 1800 року в Гаазі, на вулиці Хуїс Тен Бош. Вона об’єднала понад 200 картин та історичних об’єктів як із колекцій державних установ, так і з національних установ. Перша покупка – “Лебідь” Яна Аселійна коштувала 100 гульденів і є однією з головних визначних пам’яток Рейксмузею донині. Колекція довгий час переїжджала з одного майданчика на інший.

У 1808 р. Королівство Голландія було під владою Луї Наполеона Бонапарта. Він переніс національні колекції в нову столицю країни Амстердам, до Королівського палацу на площі Дам. Там вони приєдналися до найважливіших картин міста, включаючи “Нічну сторожу” Рембрандта. Цей Королівський музей офіційно відкрився в 1809 році на верхньому поверсі палацу.

Будівництво Рейксмузей розпочалося в 1876 році. У 1885 році його офіційно відкрили. Архітектором було обрано П’єра Кюперса, який спроектував Рейксмузей у історизуючому стилі, поєднавши елементи готики та ренесансу з багатством національної символіки. На додаток до існуючої колекції, в Рейксмузеї розмістилася майже вся колекція старих картин Амстердама, таких як “Єврейська наречена” Рембрандта. Також повернулися роботи з Гарлема. Після будівля музею пережила ряд великих реконструкцій, остання пройшла в 2013 році.

Джерела:

  1. Рейксмузей
  2. Рейксмузей, Амстердам