Музей Ісламського Мистецтва розташований в столиці Катару, місті Доха, на набережній Корніш, в районі морського порту. Новий Музей Ісламського Мистецтва, створений за проектом американського архітектора Йо Мінг Пея (творця скляної піраміди Лувра), є витвором мистецтва, що об’єднав вікову історію і сучасність, традиції ісламської архітектури і стиль hi-tech.

Музей розташований на штучному острові, з усіх боків оточений водами Перської затоки, поруч розбитий великий парк з зонами для відпочинку та розваг. На п’яти поверхах музею розташовані виставкові зали, галереї, бібліотека, навчальний центр, конференц зал, кафе, сувенірний магазин, чоловічий і жіночий молитовні зали.

Відкриття музею відбулося в 2008 році, сьогодні він доступний для відвідування абсолютно всім. Колекція музею володіє найбільшим в світі зібрання творів ісламського мистецтва VIII – XIX століть. Експонати зібрані з усього світу – Іспанія, Єгипет, Іран, Ірак, Туреччина, Індія, Пакистан, Саудівська Аравія.

Значущу частину музейної експозиції становить приватна колекція членів королівської сім’ї Аль Тані. Відвідувачі мають можливість побачити шедеври ісламського мистецтва як релігійного, так і світського характеру – ювелірні прикраси, старовинні рукописи і книги, кинджали, інкрустовані дорогоцінними каменями, килими, вироби з кераміки, скла, текстилю, металу і дерева.

Головними ж цінностями музею вважаються каліграфічні тексти і древній Коран, що датуються 6 століттям. У музеї також проходять тимчасові виставки, презентації, проводяться екскурсії, розроблені освітні програми для дітей і дорослих.

Музей Ісламського Мистецтва співпрацює з багатьма музеями світу, в тому числі з Британським музеєм, музеєм Метрополітен, Лувром, Марокканської королівської колекцією, Єгипетським Музеєм ісламського мистецтва.

Джерела:

  1. Музей ісламського мистецтва
  2. Музей ісламського мистецтва, Доха
  3. Музей ісламського мистецтва
  4. В КАТАРІ ВІДКРИВАЄТЬСЯ МУЗЕЙ ІСЛАМСЬКОГО МИСТЕЦТВА, СТВОРЕНИЙ ПО ПРОЕКТУ ЗНАМЕНИТОГО АРХІТЕКТОРА