Будівля фонду Луї Віттон (Fondation Louis Vuitton) є однією з найяскравіших представників сучасної архітектури. Це безперечно найновіша визначна пам’ятка Парижа, що відкрилася в жовтні 2014 року. Культурний центр “Фонд Луї Віттон” будувався протягом 5 років.

Вітрильник зі скла і сталі, збудований у самому серці Булонського лісу в Парижі, де зберігаються найкращі колекції сучасного мистецтва. Ця амбітна мрія стала можливою завдяки групі LVMH і її очільнику Бернару Арно, а також завдяки таланту і уяві архітектора Френка Гері, який хотів спроєктувати для Парижа прекрасну будівлю-судно, що символізує глибоку культурну спадщину Франції. Цей архітектурний шедевр з моменту свого створення перетворився на мекку культури і мистецтва.

Центр сучасного мистецтва представляє з себе конструкцію із 12 скляних «вітрил», площею майже 14 квадратних метрів. А основну частину споруди складають панелі фібробетона, викладені у формі айсберга. Таку форму архітектору підказав міський акваріум і велика оранжерея, які розташовувалися на місці цього центру.

Зі світлого вестибюля можна пройти в 9 виставкових залів. Тут можна відвідати виставки різних жанрів і напрямків. Картини Мондріана, Мунка, Малевича і Матісса, роботи Енді Ворхола. Крім виставок тут проходять концерти, майстер-класи, постановки, виступи ді-джеїв та інші заходи.

Одна з експозицій розповідає про історію зведення цієї будівлі. На інших можна побачити речі фонду Луї Віттон і частину особистої колекції Бернара Арно. Фонд особливо добре відомий своїми музичними виступами, які використовують всі акустичні можливості цієї будівлі.

Джерела:

  1. Фонд Луї Віттон
  2. Фонд Луї Віттон
  3. Фонд Луї Віттон