Сучасний і вишуканий Лувр Абу-Дабі відкрився в 2017 році, був спроєктований французьким архітектором Жаном Нувелем.

Це місто-музей, вкрите гігантським сріблястим куполом з металевими зірками. Унікальний купол будівлі фільтрує сонячне світло, створюючи тим самим так званий “дощ світла”, кидаючи плями світла на білі блоки і променади, які формують інтер’єр будівлі.

Комплекс розташований на острові Саадіят у Перській затоці, загальна площа якого 64 000 квадратних метрів. Величне місце, що складається з 23 галерей, де зберігається як власна колекція робіт, так і запозичені з французьких музеїв предмети мистецтва. Галереї не розділені географічно, а розміщені в хронологічному порядку.

Лувр Абу-Дабі відображає динамічну природу сучасного арабського світу, одночасно відзначаючи яскраву багатокультурну спадщину регіону. Він оточений водою, отже відвідувачі можуть прибути наземним або морським транспортом.

Лувр Абу-Дабі досліджує усі особливості людства через призму різних культур і цивілізацій, від доісторичних часів до наших днів. Універсальність і мультикультуралізм нового музею проявляються в експозиції досить просто – тут важливий час, але не місце. Тому поряд виставлені пам’ятники різних цивілізацій, але однієї епохи. Наприклад, антична скульптура є сусідами з давньої індійської, бюст Олександра Македонського – з надгробними фігурами з Лівану, середньовічна Мадонна – з мексиканським богом того ж віку, обладунки японського самурая – з латами німецького лицаря.

Джерела:

  1. Лувр Абу-Дабі
  2. Лувр Абу-Дабі