Британський музей – перший національний музей, який охоплював усі галузі людських знань, відкритий для відвідувачів з усього світу. Заснований в 1753 році і відкрив свої двері в 1759 році. Це безперечно головний у всій Великобританії історико-археологічний музей.

Ядро музею в момент його створення склали експонати приватних колекцій зберігалися: у антиквара Роберта Коттэна, у графа і державного діяча Роберта Харлі, натураліста і лікаря Ганса Слоуна.

На самому початку, музей був найбільш відомий, завдяки своїй величезній бібліотеці. В 1972 році, ця – найбільша у Великобританії бібліотека, отримала окрему будівлю, і відокремилася від музею. Так виникла знаменита Британська бібліотека.

Спочатку планувалося, що це буде колекція експонатів присвячених Стародавній Греції та Риму. Але вийшло так, що сюди потягнулися скарби з усіх куточків Британської імперії і всього світу. Тому, сьогодні тут зберігаються історичні експонати античного і середньовічного періодів, а також епохи Відродження, Стародавнього Єгипту і багатьох інших історичних епох.

У 19 столітті музей розвивався настільки активно, що довелося виділити цілий ряд відділів. А в 1845 році із зоологічного, ботанічного, геологічного і мінералогічного відділів, навіть створили новий музей – «Британський музей природної історії». Сучасна будівлю музею було добудовано в 1947 році. Вона виконана в стилі класицизму.

У 20 столітті, найбільш активно поповнювалася колекція близькосхідного мистецтва, чому сприяли активні розкопки проведені в цей час у Месопотамії. Сьогодні колекція музею нараховує більше 8 мільйонів експонатів, привезених в Англію переважно в колоніальну епоху. Серед цінних експонатів музею понад 150 мільйонів томів стародавніх рукописів і книг. 10 унікальних шедеврів займають в Британському музеї особливе місце, серед яких: текст буддизму – «Алмазна сутра», єдиний рукопис англосаксонської поеми «Беовульф», Розеттський камінь, унікальні роботи Леонардо да Вінчі, цінна колекція монет.

Джерела:

  1. Британський музей
  2. Британський музей у Лондоні