Метрополітен-музей (The Metropolitan Museum of Art) – це один з найбільших музеїв у всьому світі, де представлені досягнення людської творчості з усіх куточків земної кулі. Від пишноти стародавнього Єгипту до сучасних американських робіт, культурна творча спадщина грецького і римського світів, роботи імпресіоністів, а також найостанніші твори сучасного мистецтва.

Художній Музей Метрополітен розташований на східному краю Центрального Парку, в кварталі, який іменують Музейною Мильою на Манхеттені. Музей почав свою роботу в 1870 році, а основна будівля на П’ятій авеню відкрила свої двері в 1880 році. Головна будівля Музею, яку американці називають The Met, є чи не найбільшою в світі художньою галереєю.

В музеї знаходиться більше двох мільйонів робіт мистецтва, які охоплюють період більше, ніж в 5 тисяч років. Музей представляє історію і роботи в області скульптури, живопису, фотографії, музичних інструментів різних періодів і географій.

Постійна експозиція The Met ділиться на 19 окремих секцій. Безперечною перлиною Музею вважається “Секція Американського декоративного мистецтва”, що містить близько 12 000 предметів мистецтва кінця XVII – початку XX століть, виставлених в двадцяти п’яти кімнатах. Наступна секція, названа “Американські картини і скульптура”, наповнюється експонатами з дня заснування Музею і сьогодні містить більше тисячі картин. Основи секції “Мистецтво Близького сходу” були закладені в кінці XIX століття. Розпочавшись з декількох клинописних табличок, ця колекція переросла у величезне зібрання, яке налічує понад 7000 експонатів, представляючи період історії з часів неоліту до сьогоднішніх днів.

Секція “Мистецтво Африки, Океанії та Америк” заснувала група експонатів епохи Перуанської Античності, придбана в 1882 році. Діяльність секції завмерла до 1969 року, відродилася після того як знаменитий філантроп Нельсон A. Рокфеллер передав в дар Музею приватну колекцію з трьох тисяч експонатів. Перші експонати в секції “Мистецтво Азії” з’явилися також у часи заснування самого Музею. Сьогодні в даній секції є більше 60 000 виставкових предметів за майже чотирьох тисячолітню історію Азії, умовно поділених на частини за типами декоративного мистецтва. Популярність даного відділу Музею принесли колекції китайської каліграфії та живопису, а також експозиція предметів з Непалу і Тибету. Абсолютно унікальна частина азіатського крила Музею – сад двору Династії Мін, точна копія саду Володаря рибальських сіток в Сучжоу.

У 1937 році до складу Музею Метрополітен увійшов Музей Мистецтва Костюма, який став його окремою секцією. Сьогоднішня колекція Інституту Костюму складається з 80 000 костюмів і аксесуарів. Секція “Мистецтво Єгипту” поповнювалася за рахунок пожертвувань власників археологічних цінностей, що власноручно знайшли під час розкопок у Єгипті передані в дар предмети. У цій секції є близько 36 000 предметів, що представляють мистецтво Єгипту, що демонструються в сорока тематичних галереях. 

Секція “Європейського живопису” є відносно невеликою – всього 2200 полотен, проте цінність і всього зібрання, і кожної картини окремо, неймовірно висока. Незважаючи на те, що європейському живопису відведений свій відділ, інші мистецтва Європи також досить повно представлені в Музеї Метрополітен. Можна сказати, що секція “Європейської Скульптури і Декоративних видів мистецтва” складається чи не з найбільшої кількості кількості примірників – 50 000 предметів, що охоплюють часовий проміжок з XV до XX століття. 

Одна з найвідоміших колекцій Музею – колекція грецького і римського мистецтва, що зберігається в однойменній секції. Вона складається з 35 000 робіт, причому,  першим експонатом The Met якраз і був римський саркофаг з цієї колекції, який можна побачити і сьогодні.

Окремої згадки, звичайно ж, заслуговує і колекція “Ісламського мистецтва”, вміщена в окрему секцію. 12 000 експонатів колекції – релігійні та світські предмети Ісламських культур, з територій від Іспанії та Північної Африки до Середньої Азії. Колекція “Середньовічного мистецтва”, як і ісламська колекція, представлена ​​широким діапазоном об’єктів як релігійного, так і світського характеру. Постійна експозиція складається з 11 000 рідкісних предметів.

У 1969 році Фонд фінансиста Роберта Легмана передав в дар Музею біля 3000 творів мистецтва. Підбірку було поміщено в “Крило Роберта Легмана”, і названо “музеєм в музеї” за свою екстраординарність. Крім полотен Італійського Ренесансу, підбірка включає твори Боттічеллі і Доменіко Венеціано, Ель Греко і Франсиско Гойя.

Ще одна цінність Музею – бібліотеки. Найголовніша з них – бібліотека імені Томаса Дж. Уотсона, що зберігає книги з історії мистецтва. Багато секцій також мають власні спеціалізовані бібліотеки, що відображають їх тематику. Крім того, в бібліотеках Музею є екземпляри унікальних книг, які самі по собі є творами мистецтва.

Секція “Сучасного мистецтва” представлена ​​10 тисячами робіт європейських та американських художників. Ще один відділ музею, що заслуговує згадки, – секція музичних інструментів. У підбірці є близько 5000 музичних інструментів з усіх куточків світу, що робить її найбільшою серед собі подібних. 

Джерела:

  1. Музей мистецтва Метрополітен
  2. Художній Музей Метрополітен
  3. Метрополітен-музей