Антоні Арола – відомий майстер дизайну в Іспанії. Він є володарем престижних премій, серед яких Red Dot Design Awards, IF Gold Award і BOY best of year. Його проекти охоплюють дуже різноманітні галузі, такі як освітлювальні проекти для різних дизайнерських фірм, предмети меблів та флакони для парфумів, а також дизайн інтер’єру та ефемерні інсталяції.

Антоні Арола народився в Таррагоні в 1960 році. Він навчався в школі Eina в Барселоні до 1984 року, після чого почав працювати в престижних професійних студіях. Він залишався протягом п’яти років в студії Lievore і Pensi, і ще чотири роки – в Associate Designers, AD, провідній фірмі з технологічного дизайну.

У 1994 році Арола покинув AD і заснував власну студію Estudi Arola. Студія працює в різних галузях дизайну: розробляє світильники для брендів Santa & Cole, Vibia, Simón і Viabizzuno, а також створює колекції меблів, флакони для парфумів, займається інтер’єрними і виставковими проектами. Крім цього Арола викладає, проводить дослідження в області світла, виступає з лекціями і бере участь в майстер-класах.

Перший досвід Арола в області освітлення був в 1994 році, коли він розробив серію ламп. У 1997 році він розробив лампу Nimba для Santa & Cole, лампи у формі ореолу світла, що отримала нагороду ADI-FAD.

Одними з його найпопулярніших проектів були дизайн інтер’єру магазину для гурманів Mos (удостоєний звання «Кращий магазин в світі» муніципалітетом Барселони в 1999 році); упаковка Arman Basi Frangancies (нагорода Міжнародного фонду ароматів, 1999); серія світильників Ishi-Doro для Metalarte (премія ADI-FAD Delta в 1999 році), лампа Pallucco (2000), представлена ​​на Міланській ярмарці, яка об’єднала його в якості промислового дизайнера; підвісна система кольорових флуоресцентних ламп Sistema Flúor для Santa & Cole в 2001 р.; дизайн інтер’єру шоколадних магазинів Cacao Sampaka у 2000 р.; і успішна серія Moaré для Santa & Cole (2003).

Отримавши премію іспанського дизайну в 2003 році, Arola досяг творчої зрілості, про що свідчать, наприклад, його лампи для Santa & Cole, Tau (2005) або Cubrik (2006).

Арола знаходить символізм і спосіб розуміння всесвіту через іноземні культури, такі як африканська, японська, які він включає в свою роботу і повсякденне життя. Його роботи також показують його скульптурну майстерність, любов до малювання та інтерес до сучасного мистецтва.

Роботи дизайнера можна побачити на численних виставках, персональних і колективних, в Барселоні, Мадриді, Мілані, Нью-Йорку і Токіо.

Джерела:

  1. Антоні Арола
  2. Антоні Арола
  3. Антоні Арола