Вернер Пантон – легендарний данський дизайнер і архітектор, революціонер дизайну меблів, один з найбільш передових дизайнерів XX століття.

Вернер Пантон закінчив технічну школу в Оденсе, а після і Королівську данську школу витончених мистецтв в Копенгагені. У студентські роки Пантон почав працювати в архітектурному бюро данського дизайнера Арне Якобсена. Проте більшою мірою все ж приділяв час своїм власним проектам. У 1955 році Вернер Пантон відкрив своє власне бюро в Копенгагені. Першими самостійними відомими роботами Пантона для промислового дизайну стали розроблені ним в 1955 році стільці BACHELOR CHAIR і TIVOLI CHAIR.

А вже в 1958 році він створив крісло Cone Chair. Саме це крісло прославило Пантона і стало його візитною карткою. Через рік в 1959 році було випущено крісло Heart Cone Chair як логічний розвиток задумки дизайнера. Таку назву крісло отримало через свою форми, яка нагадує форму серця. Крісло за рахунок своєї футуристичної форми відразу завоювало популярність і стало бажаним предметом інтер’єру в багатьох будинках.

Але найзнаменитішим стільцем, створеним Вернером став – Panton Chair. Концепція меблів «без ручок і ніжок» була революційною на той момент і технологічне рішення створити стілець з цільного шматка формованого пластика також не мало аналогів. Сьогодні стілець Panton Chair представлений в Музеї сучасного мистецтва на Манхеттені в Нью-Йорку.

Він приділяв особливу увагу грі кольору. При створенні своїх проектів, експериментував з такими матеріалами як пластик, органічне скло, склопластик, звичайне скло, пенорезіна, поліпропілен і синтетичні волокна.

Серед багатьох інших, надзвичайно успішних проектів Вернера Пантона були і лампи, які він створював на замовлення різних відомих фірм. У 1960 році Вернер Пантон створив лампу «Moon» з рухливими, взаємопов’язаними планками, за допомогою яких можна регулювати інтенсивність світла. У 1964 він створив лампи «Fun», які відрізнялися великою кількістю перламутрових раковин.

У 1968 він придумав лампи «Flower Pot», а в 1969 році, лампу «Ring-Leuchte», яка представляла собою кольоровий акриловий дифузор, встановлений на прямокутної пластині зі сталі. Вернер Пантон використовував свої лампи в інтер’єрах як елементи настінного і стельового декору. Пізніше він також створив лампи «Kugel-Lampe» (1969) і підвісний світильник, виконаний у футуристичному стилі «VP Globe», де сама лампа була повністю поміщена в акрилову кулю.

Пантона быльше цікавила розробка взаємодоповнюючих груп предметів меблів, проектування всього простору, а не окремих його частин. Він створював новаторські житлові приміщення, поєднуючи підлоги, стіни, меблі, освітлення і текст в єдині оригінальні і комплексні інтер’єри, які він сам називав «інтерактивними домашніми ландшафтами».

Джерела:

  1. Вернер Пантон
  2. ЛЕГЕНДАРНИЙ ДАНСЬКИЙ ДИЗАЙНЕР ВЕРНЕР ПАНТОН