Юлія Яланжи – українська дизайнерка, художниця, співзасновниця бренду YALANZHI OBJECTS. Він підкорив різні виставки, зокрема паризький Maison & Objet.

Українська художниця народилась в Одесі. Після отримання у 2005 році технічної освіти у Одеському Національному Політехнічному Університеті, працювала декілька років у сфері дизайну. Вирішивши тісніше пов’язати своє життя з традиційними видами візуального мистецтва та предметним дизайном, отримує другу освіту. До 2013 року Юлія вивчала живопис у одеському художньому училищі ім. Грекова. З 2009 року активно приймає участь у виставках.

Зараз працює в Києві. Близько 10 років Юлія займається дизайном інтер’єрів та предметів, а також традиційним образотворчим мистецтвом. Творчі дослідження в скульптурі спонукали Яланжи створювати арт-об’єкти та інсталяції. Навесні 2017 року світ мав шанс стати свідком проекту «Клітинна практика».

2017 рік для Юлії також особливий, відколи народився бренд YALANZHI OBJECTS. Юля розпочала це зі своїм чоловіком Євгеном Мельниченком. “Клітинна практика” – це масштабна скульптурна інсталяція. Це колекція тисяч сферичних об’єктів різного розміру та діаметру. Вона зробила все, щоб заповнити виставковий простір та візуально вразити глядача.

Кулі, створені з целюлози та виготовлені в авторській техніці, надихнули художника на створення лінії елементів освітлення та скульптурних панно. Юлія керувалася ідеєю створити продукт на межі мистецтва та дизайну для клієнтів, які розуміються на мистецтві та готові інвестувати в свою нерухомість. Утилітарність цих предметів інтер’єру була зумовлена міцністю та легкістю виробів, екологічністю матеріалу та можливістю трансформувати композиції завдяки їх модульним конструкціям.

У 2020 році бренд YALANZHI OBJECTS представив нову колекцію ламп з глини, яка настільки ж екологічна і близька за сприйняттям українському споживачеві. Керамічна лінія називається колекцією Makosh, і кількість її предметів постійно зростає.

Джерела:

  1. Юлія Яланжи
  2. Юлія Яланжи
  3. Колекція дизайнерського освітлення і декору від Юлії Яланжі