Пітер Маріно – американський архітектор і дизайнер зі світовим ім’ям. Він є засновником Peter Marino Architect PLLC, всесвітньо відомої архітектурної та дизайнерської компанії, що працює головним чином в США починаючи з 1978 року. Організатор фірмового дизайнерського стилю офісів і меблів модних марок Fendi, Armani, Valentino, Chanel, Louis Vuitton, Dior.

Маріно виріс в Нью-Йорку, в Бронксі, але сім’я його родом з італійської регіону Кампанії, маленького гірського містечка. Пітер не приховує: його батько працював м’ясником. Що не завадило дати синові хорошу освіту: Маріно закінчив Корнельский університет за спеціальністю «Архітектура, мистецтво і планування».

Працював у відомій архітектурної компанії Skidmore, Owings & Merrill, а потім в бюро легенди сучасного дизайну Джорджа Нельсона. У 1978 році заснував власну фірму Peter Marino Architect PLLC, в якій сьогодні працюють 160 чоловік. Вона розташована в Нью-Йорку, філії відкриті в Філадельфії і Саус-Хемптоні. Свою репутацію Маріно заробив, коли в 1984 році під час оформлення магазину Barneys New York сформулював новий принцип: архітектура бутиків і головних офісів повинна бути ідеальним втіленням стилю модного Дому.

Пітер Маріно – лауреат численних архітектурних премій, в 2013 році увійшов до рейтингу «100 найкреативніших людей у світі бізнесу» за версією американського бізнес-журналу Fast Company, а також в BoF500 – рейтинг особистостей, що визначають сучасну фешн-індустрію. У 2012 році удостоївся Ордена мистецтв і літератури, заснованого французьким Міністерством культури, – за «значний внесок у розвиток мистецтва та культури».

Серед приватних клієнтів – грецькі судновласники, італійські промисловці, американські банкіри. Ну а першим замовником був Енді Уорхол. Тридцять вісім років тому він доручив Пітеру Маріно редизайн своєї студії The Factory. З тих пір Маріно включає сучасне мистецтво абсолютно в усі проекти – «як частина архітектурного концепту».

Архітектор відомий як меценат, що підтримує молодих художників, і навіть спонсор артбіеннале в Берліні. А також як пристрасний колекціонер. У його зібранні є твори Ансельма Кіфера, Сая Твомблі, Річарда Прінса, чудова бронза епохи Відродження і французький фарфор XVI-XVIII ст. Один з дуже цікавих проектів в портфоліо – сценографія експозиції порцеляни Августа Сильного, влаштованої в одній з галерей Цвінгера в Дрездені. 2010 рік ознаменувався для Маріно-сценографа ретроспективою Клод і Франсуа-Ксав’є Лаланна в паризькому Музеї декоративно-прикладних мистецтв.

У 2014 році в Bass Museum of Art, Mайамі, пройшла виставка One Way: Peter Marino. Вона включала як твори з колекції архітектора, так і його власні роботи в галузі дизайну. У січні 2016 року Маріно виступив куратором виставки Роберта Мапплторпа під назвою XYZ, що проходила в галереї Thaddaeus Ropac. У 2016 році випустив книгу Peter Marino: Art Architecturе. Автограф-сесію з автором організував у своїй галереї не хто інший, як Ларрі Гагосян.

В цілому ж Маріно називає свій стиль позачасовою розкішшю – timeless luxury. Він свідомо уникає модних трендів, вважаючи їх небезпечною пасткою, при цьому підкреслює, що його роботи сучасні. Архітектор не тільки проектує меблі для об’єктів, нерідко йому вдається вмовити іменитих художників зробити щось на замовлення спеціально для того чи іншого проекту.

Географія: Париж, Лондон, Нью-Йорк, Беверлі-Хіллз, Гонгконг, Шанхай, Сінгапур, Токіо. Модні бренди довіряють Маріно і зберігають йому вірність: тільки для Chanel реалізовано в цілому 12 магазинів в різних точках земної кулі.

Серед пам’ятних проектів в своєму портфоліо Маріно називає інтер’єри розкішних кондомініумів у Верхньому Іст-Сайді і Західному Челсі в Нью-Йорку, клуб-казино і спа в Санта-Барбарі, яхт-клуб в Сардинії, президентський номер в готелі Four Seasons в Нью-Йорку , готель Peninsula в Лондоні, готель Cheval Blanc в Парижі. А загальне число успішних люксових проектів обчислюється сотнями.

Джерела:

  1. Пітер Маріно: архітектор люкса
  2. Інтер’єри Пітер Маріно
  3. TOP-дизайнер: кращі проекти Пітера Маріно
  4. Позачасова розкіш Пітера Маріно