Констянтин Кофта – український дизайнер, відомий незвичайними сумками та іншими аксесуарами зі шкіри, в яких натуралістично відтворені частини людського тіла і необроблені матеріали, такі як дерево або камінь.

Як і всі успішні справи, робота дизайнера починалася з хобі. Костянтин починав експерименти з моделями і матеріалами спочатку для себе, а потім для своїх друзів. Він навчався виварювати тканини і фарбувати шкіру, отримуючи при цьому приголомшливі результати.

Першу капсульну колекцію аксесуарів та взуття Костянтин Кофта показав у вересні 2010 року в Києві, а вже в березні 2013 в паризькій Galerie Eof пройшла персональна виставка його робіт.

Кожен предмет з колекцій Kofta є арт-об’єктом і виготовляється вручну за унікальними технологіями, які розробляє Костянтин і його команда. Не дивлячись на екстраординарність його речі залишаються практичними і продаються в магазинах в Лондоні, Шанхаї, Цюріху, Нью-Йорку і Відні.

Кожну колекцію Костянтин Кофта називає лаконічно – одним словом. Напевно, найоригінальніша з них колекція Roots, де представлені фантастичні рюкзаки у вигляді людської спини, рюкзаки з хребцями, сумки і клатчі зі шкіри, спеціальна обробка якої дає ефект деревини.

Одна з найцікавіших колекція називається Hug, що означає «обійми». Кожен з нас, приходячи в цей світ, починає пізнавати його через торкання. Так подумав дизайнер, і в його колекції з’явилися сумки і рюкзаки з виступаючими руками, які немов обіймають свого власника.

Серед робіт колекція, натхненна епохою бароко. Сумки і рюкзаки виконані таким способом, що, здається, на плечах у моделі не рюкзак, а шматочок старовинної колони. Це неймовірно, але за допомогою шкіри дизайнер створив хитрі рельєфи, характерні для архітектури 16-18 століть. У рюкзаках Костянтина Кофти з’єдналися пишність і лаконічність, складні форми і зручність у використанні.

Джерела:

  1. Костянтин Кофта. Дизайнер майбутнього
  2. Костянтин Кофта
  3. ІНТЕРВ’Ю: КОСТЯНТИН КОФТА & СЕРГІЙ БЕРЛІН
  4. Архітектурні рюкзаки Костянтина Кофти