Сьогодні святкує свій 70-й день народження Бонні Тайлер валлійська співачка, відома своїм унікальним хрипким голосом. За період своєї творчої діяльності Бонні Тайлер випустила близько 20 альбомів, багато з яких стали лідерами продажів.

Бонні Тайлер (справжнє ім’я Гейнор Гопкінс) народилася в Скюен – маленькому містечку, розташованому в Південному Уельсі. У 18 років дівчина потрапила на конкурс вокальних виконавців. У Гейнор не було сильних конкурентів, і вона з легкістю зайняла друге місце. Невелика перемога надихнула. Гопкінс вирішила стати співачкою. Перше, що зробила Гейнор після участі у вокальному конкурсі – переглянула оголошення в газеті і знайшла вакансію бек-вокалістки. Вона легко пройшла прослуховування, після чого її прийняли до складу молодіжної групи.

У 1975 році на 24-річну вокалістку звернув увагу Роджер Белл. Продюсер запросив Гейнор в Лондон зробити демо-запис. Дебютний сингл вийшов в квітні 1976 року. Але успіху не мав. Перед випуском другого синглу продюсери вирішили запустити рекламну кампанію. Цього разу їм більше пощастило. “More Than a Lover” критики зустріли прихильно. Але тільки в Британії. У Європі до 1977 року про Бонні Тайлер мало хто знав.

У 1977 році у співачки виявили захворювання голосових зв’язок. Була потрібна операція. Після лікування лікарі заборонили Гейнер розмовляти протягом місяця. Одного разу дівчина не витримала і порушила лікарські рекомендації. Так в голосі, раніше дзвінком і чистому, з’явилася хрипота. Бонні зневірилася, вважаючи, що дефект покладе хрест на музичній кар’єрі. Однак успіх “It’s a Heartache” говорив про інше. Після виходу синглу мрія Гейнер Хопкінс збулася: вона прославилася.

У творчості Тайлер гармонійно поєднались різні напрямки: і кантрі, і поп, і рок, і блюз. У 1978 році Тайлер записала два альбоми. “Diamond Cut” отримав популярність в Швеції і Норвегії. У 1979 році британська вокалістка брала участь у фестивалі, що проходив у Токіо, і посіла перше місце.

Після виходу четвертого альбому Бонні Тайлер захотілося змін. У неї з’явився новий продюсер – Девід Апден, але йому не вдалося задовольнити запитів новоспеченої зірки. Співачка шукала новий стиль, а тому спробувала зв’язатися з Джимом Стейнманом. Сьогодні продюсер відомий як автор знаменитих пісень, що прозвучали на початку 80-х у виконанні Тайлер. Тоді він був для Бонні майже недосяжний.

Співачці все ж вдалося зустрітися зі Стейнманом. Він прослухав попередні пісні, і вони не справили на нього враження. Проте, продюсер відчув у Тайлер потенціал. Незабаром з’явилася пісня “Total Eclipse Of The Heart”, яка стала світовим хітом номер один в 1983 році. Рок-балада звучала в мюзиклі «Танець вампірів» і багатьох інших фільмах. Кліп зняв Рассел Малкехі. Зйомки проходили в будівлі, побудованій в XIX столітті і розташованому поблизу села Вірджинія-Уолтер. Із Стейнманом Тайлер записала кілька альбомів. Пісня “Holding Out for a Hero”, створена музикантом і продюсером, прозвучала в мелодрамі «Вільні». У 1988 році вийшов альбом “Hide Your Heart”. На цьому співпраця зі Стейнманом закінчилася.

На початку 90-х британська співачка працювала з Дітером Боленом. Одного разу німецький продюсер зателефонував Тайлер і запропонував співпрацю. Співачка не відразу прийняла пропозицію. Все ж у 1991 році вийшов альбом “Bitterblue”, який мав успіх у континентальній Європі. Альбом отримав чотири платинові сертифікати в Норвегії . У 2013 році Тайлер виступила на «Євробаченні». Напередодні релізу нового альбому співачка відправила композиції на «Бі-бі-сі». Їй запропонували представити свою країну в конкурсі з третьою піснею. Британська співачка зайняла 15-е місце. Новий альбом публіка схвалила. Але Тайлер і зараз асоціюється у меломанів з рок-музикою 80-х.

У 2015 році Тайлер взяла участь в німецькому телевізійному шоу «Кращі пісні Діснея». Британська співачка виконала “Circle of Life” з мультфільму «Король Лев». У 2016 році організувала тур по Німеччині. У програму були включені найвідоміші пісні. У березні 2017 року Тайлер випустила новий сингл під назвою «Love’s Holding On» з німецьким метал-гуртом «Axel Rudi Pell». Її останній альбом The Best Is Yor To Come, який вийшов 26 лютого 2021 року, – це сучасний підхід до звуків та стилів поп-року 80-х.

Джерела:

  1. Бонні Тайлер
  2. Бонні Тайлер
  3. Бонні Тайлер