Сьогодні відзначає свій 80-й день народження відома польська акторка театру та кіно Барбара Брильська. 

Майбутня актриса народилася в 1941 році в містечку Скотники біля міста Лодзь. У віці 15 років уперше зіграла епізодичну роль у фільмі «Калоші щастя». У 1967 році закінчила акторське відділення Державної вищої школи кіно, телебачення і театру у Лодзі.

В молодості Брильська активно знімалася, граючи в польському кіно. Популярність прийшла до актриси в 1966 році, після того як на екрани вийшла драма «Фараон» режисера Єжи Кавалеровича. У тому ж році виконавиця вперше постала перед глядачами в головній ролі. У картині «Бумеранг» вона зіграла польку Еву Ліхосік, в яку закохався німець, який приїхав до польського міста Вроцлав.

Актриса також знімалася у фільмах радянських, чехословацьких і болгарських кінорежисерів. 1968 рік ознаменувався виходом вестерна «Слід сокола», де Брильська зіграла красуню Кетрін Емерсон, що стала зразком наслідування для багатьох жінок. У цій же ролі вона з’явилася у фільмі «Білі вовки». На майданчику її партнерами стали Гойко Мітіч і Слободан Дмитрович.

Запам’ятали глядачі і переконливу гру артистки в драмі Єжи Гоффмана «Пан Володиєвський». У наступні роки фільмографія зірки продовжувала поповнюватися новими проєктами, в яких вона виконувала переважно головні ролі. Нова хвиля популярності прийшла до Брильської з виходом мелодрами «Анатомія кохання».

В СРСР стала популярною після ролі Наді у фільмі «Іронія долі». Картина вийшла на екрани в 1976 році. За цю роль вона була нагороджена Державною премією СРСР. Після «Іронії долі» зірка продовжувала активно зніматися, але головні ролі їй пропонували все рідше. Отримувала вона запрошення і від режисерів з СРСР. У 1991 році вийшов фільм «Ау! Пограбування поїзда », в якому Барбара зіграла Ядвігу.

Коли Радянський Союз розпався, глядачі побачили артистку і в українських проектах. Так, вона знялася в мелодрамі «Дивне Різдво» за п’єсою Джона Патріка «Дивна місіс Севідж». У 2008 році Брильська грала в серіалі «Адмірал». У 2014 році скарбничка робіт зірки поповнилася сімейною картиною «Таємниця чотирьох принцес». Там вона постала в образі феї. Після цього Барбара вирішила взяти перерву в кар’єрі, щоб присвятити себе сім’ї.

Джерела:

  1. Барбара Брильська
  2. Барбара Брильська
  3. Барбара Брильська