Патриція Уркіола – італійський дизайнер і архітектор, володарка багатьох премій. У неї налічується понад 40 відомих партнерів-брендів, для яких вона створює предмети інтер’єру, не тільки меблі, але і фурнітури, посуд, текстиль і навіть прикраси.

Патриція Уркіола родом з Іспанії. Вона з’явилася на світ в 1961 році в родині промислового інженера на північному заході Піренейського півострова, в старовинному місті Ов’єдо. Батько був інженером, великим шанувальником архітектури, що вплинуло на вибір життєвого шляху Патриції: в 1989 році вона закінчила факультет архітектури в Мадридському технічному університеті. Науковим керівником Уркіоли був відомий італійський промисловий дизайнер Акілле Кастільйоні. Він зумів прищепити Патрісії любов до дизайну інтер’єру і навчив творчому підходу до побутових речей.

Продовживши навчання в Міланському політехнічному інституті, протягом 1990-1992 років Патриція була асистентом Кастильони і Євгеніо Бетінеллі. Паралельно Уркіола викладає в Національній вищій школі промислового дизайну в Парижі і співпрацює з компанією Maddalena De Padova. Там їй пощастило працювати разом зі знаменитим Віко Маджістретті у відділі розвитку. З 1993 по 1996 роки вона практикувалася разом з архітекторами Де Рензі і Рамеріно, працювала в складі групи Кастильони, брала участь в архітектурних проектах і оформленні виставок.

Самостійна дизайнерська діяльність Патрісії починається з 1991 року. Тоді вона очолила офіс розробки продукту компанії De Padova, що займається випуском меблів. У 1996 році, з подачі П’єро Ліссоні, Патриція очолила відділ розробки конструкторської групи Lissoni and Associates, де почала співпрацювати з безліччю іменитих брендів. Так, в 1998 році дизайнерка розпочала плідну співпрацю з виробником м’яких меблів Moroso. Час для власної студії дизайну та архітектури Патриції прийшло в 2001 році. Тоді ж її дизайн був представлений на виставці Італійський дизайн 2001.

У наступні роки Патриція Уркіола отримала безліч нагород, включаючи «Дизайнер року A & W», отримала звання «дизайнер року» на церемонії вручення міжнародних нагород по дизайну Elle Deco (2003 рік). У 2011 році її інсталяція з ваз All Ambiq виставлялася на Венеціанському бієнале Glasstress. Патриція має постійні експозиції в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва (MOMA) та інших всесвітньо відомих музеях. Дизайн, за словами Уркіоли – це лише хобі, головною справою є саме життя. Патрісія не залишила мрію дитинства і все ще хоче спробувати себе в архітектурі.

Патриція Уркіола автор відомих робіт для компаній B & B, Moroso, Alessi, Driade, Foscarini, Kartell, Flos, Molteni, Aelano та інших.

Особливістю дизайну Патриції Уркіоли є самодостатність кожної речі, відсутність порожнечі. Надхненням для дизайнерки послужив природний ландшафт, сповнений гармонії та світла. За словами Патриції, камені, порослі мохом – надзвичайно привабливе видовище. На них можна дуже зручно розташуватися, але їм байдуже присутність людини – коли ви встанете і підете, ці камені будуть як і раніше прекрасні. Так само і з м’якими меблями Патриції, незвичайними і прекрасними.

Джерела:

  1. Патриція Уркіола – біографія і роботи
  2. Патриція Уркіола (Patricia Urquiola). Особливий характер кожної речі
  3. Дизайнер Патриція Уркіола