Карім Рашид – майстер промислового дизайну, вважається одним з найбільш затребуваних і популярних в світі. Він є творцем більше 3000 дизайнерських об’єктів і володарем більше 300 професійних нагород. Входить в десятку провідних промислових дизайнерів світу. У його портфоліо – оформлення ресторанів в Нью-Йорку і Токіо, готелі в Лондоні, Афінах і Лос-Анджелесі, інтер’єри бутиків і навіть дизайн флакона парфумів.

Гасло Каріма: «Я хочу змінити світ», всі його проекти являють собою погоню за майбутнім.

Карім Рашид народився в Каїрі (Єгипет) в 1960 році. Його батько, єгиптянин, був художником і створював декорації для театрів. Ріс в Англії та Канаді, де і отримав диплом дизайнера в університеті Карлетон (Carleton University) в Оттаві. Продовженням навчання стало річне стажування в Італії, в студії Родольфо Бонетті. Після стажування Карім Рашид повернувся в Канаду, працював з «KAN Industrial Designers» сім років. Займався в основному створенням дизайну промислової продукції, в тому числі для Black & Decker, Sony, Issey і Samsung. Став одним із засновників Babel Fashion Collection.

Самостійною діяльністю зайнявся в 1993 році, переїхавши в США. Паралельно з розробками проектів займався викладанням (Школа дизайну, Провіденс, Род-Айленд, США), пізніше в Pratt Institute (Манхеттен) і Університеті мистецтв (Філадельфія). Популярність прийшла до дизайнера в 1995 році, після розробки для компанії Umbra виробів із пластику.

Майстер активно співпрацює з найвідомішими брендами планети, такими як NambП, Umbra, IdОe, Prada, Yahoo !, Edra, Foscarini, Issey Miyake, Totem, Pure Design, Zeritalia, Fasem, Guzzini, Estee Lauder, Tommy Hilfiger, Giorgio Armani, Sony, Magis, Edra, Leonardo, Zanotta, Maybelline, Yahoo, George Kovacs, Citibank, Nienkamper. Причому найчастіше саме його дизайн виводить звичні предмети на новий рівень сприйняття.

У 2001 році Карім Рашид опублікував свою книгу «Я хочу змінити світ» у видавництві Universe Publishing. У ній він виклав свої наміри – поставити комп’ютерні технології на службу індивідуалізації масової продукції, придумати способи здешевити предмети дизайну, змусити нові технології зробити повсякденність зручною, зручність гарною, а красу доступною.

Стиль Каріма – гра кольору і форми, нові знахідки в області ергономіки побутових предметів. Він майже не використовує в своїх розробках темні кольори, віддаючи перевагу штучним світлим відтінкам.

Дизайн Каріма можна зустріти на MTV, Much Music, Friends, MTV Europe, MTV Cribs, The Style Channel, Fine Living, and Fashion Television.

Незважаючи на завантаженість, майстер продовжує читати лекції, брати участь в журі міжнародних дизайнерських конкурсів, публікувати свої рекомендації молодим фахівцям, в тому числі у вигляді інтерв’ю.

Джерела:

  1. Дизайн поза часом: Карім Рашид
  2. Карім Рашид
  3. Карім Рашид. Інтерв’ю з промисловим дизайнером
  4. Карім Рашид