Христина Гайдамака – художниця за фахом та за покликанням. З особливим захопленням і професійним баченням Христина також реалізується в області архітектури і предметного дизайну.

Народилася в Києві в родині художників-монументалістів. Зі студентських років активно брала участь в різних творчих проектах, виставках в Україні та за кордоном. Живопис, графіка, батик. З 1996 року стала членом Спілки художників України.

У 1993 році Христина почала кар’єру дизайнера. Потім стала арт директором в рекламних компаніях і великих дизайн студіях. Власний бренд арт-дизайну та декору художниця заснувала в 2016 році Аrt&design by Kristina Gaidamaka . Компанія займалася проектами та дизайном громадських приміщень, банків, офісів, ресторанів, церков, меморіалів і музеїв, і приватних інтер’єрів. Дизайном для поліграфічної та рекламної продукції, корпоративні стилі, веб сайти. А також розробляли для власних об’єктів мозаїку, ліплення, ковку, каміни, світильники, меблі.

Було кілька персональних виставок з арт проектом «Український щоденник на рушнику». З 2016 р. видала альбом майже всіх своїх картин з 1989-2016 (графіка, живопис, батік) і зробила велику виставку своїх робіт з різних періодів творчості. У 2016 р. і 2017 р.- 2 персональні виставки з арт проектом «Простори душі».

Бренд Art & Design by Kristina Gaidamaka представив на Maison & Objet колекцію килимів «Острови». Ручна робота в техніці тафтінга, м’який і пружний ворс, авторська піксельна графіка в теплих імпресіоністських кольорах. Ідея колекції – створити зону комфорту, домашній затишок, зібрати коло найближчих людей.

Основні монументальні і архітектурно дизайнерські роботи:
Проект і розпис в банкетному залі Національного банку України (м. Київ)
Проект і розпис для дизайн студії Італійських меблів IBN UA (м. Київ)
Проект і реалізація дизайну інтер’єру РК «NRG» м. Київ
Проект і реалізація дизайну інтер’єру центрального відділення Альфа банку (м. Київ)
Проект підлоги із флорентійської мозаїки в церкві Апостола Андрія Первозванного (Сумська обл.) І церкви Іоанна Богослова (м. Харків)
Архітектурно дизайнерські проекти приватних будинків і квартир преміум класу.
Член творчої групи і співавтор з Гайдамака Анатолієм Васильовичем, таких проектів:
-Дизайн-проект виставки та інсталяції, присвячена 25-річчю від дня трагедії в Чорнобилі (м. Віченцa, Італія)
-дизайн-проект оформлення виставкового павільйону України на «Експо 2010» (м. Шанхай, Китай)
-Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні “Свічка пам’яті” (м. Київ 2008)

Більше 25 років художниця бере участь в національних та міжнародних персональних і колективних виставках. Її роботи представлені в галереях і приватних колекціях України, США, Канади, Італії, Македонії, Хорватії, Голландії, Франції, ОАЕ.

Джерела:

  1. Христина Гайдамака
  2. ХРИСТИНА ГАЙДАМАКА. ПРО ПОШУК СЕБЕ В МИСТЕЦТВІ, ТВОРЧОСТІ