22 травня виповнюється 100 років від дня народження українського композитора, диригента й педагога Олександра Олександровича Левицького, автора багатьох пісень і романсів.

Олександр Левицький народився в 1921 році на Харківщині. Здобув вищу музичну освіту, закінчивши теоретично-композиторський факультет  Київської консерваторії. Під час 2-ї світової вій­ни керував різними військовими ансамблями. Був художнім керівником музичних колективів Українського телебачення і радіо. Олександр Олександрович займався і викладацькою діяльністю. Упродовж 1967–81-го років займав посаду викладача музично-теоретичних дисциплін Київського інституту театрального мистецтва.

Композитор є автором камерно-вокальних циклів на слова Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Бровченка, П. Тичини та М. Руденка. Написав багато пісень, що стали відомими. Зокрема, у співдружності з поетом Володимиром Морданем написав «Пісню-думу про Київ» та «Ой поле-поле». Олександр Левицький є творцем і симфонічної музики: автором опер («Червона шапочка» – за мотивами п’єси Євгена Шварца, «Різдвяна казка», «Собака на сіні» – за п’єсою Лопе де Вега), численних сюїт та увертюр («Молодіжна святкова увертюра», «Дума про Дніпро», «Танцювальна сюїта»), творів для скрипки й фортепіано, музики до драматичних спектаклів, радіовистав та фільмів.

Його епічні твори сповнені масштабної сили й величності звучання, а пісні й романси – тонкого ліризму й ніжності почуттів.

Джерела:

  1. https://www.pisni.org.ua/persons/2724.html – Олександр Олександрович Левицький
  2. http://esu.com.ua/search_articles.php?id=53797 – Левицький Олександр Олександрович