Один із найяскравіших і найцікавіших співаків, які коли-небудь з’являлися на світ, – Девід Боуї. Його образ потужно вплинув на поп-культуру, на моду і навіть на уподобання суспільства в музиці. Виконавець займався творчістю понад 50 років, і весь цей час йому вдавалося бути новатором. За свою музичну кар’єру артист встиг попрацювати в тринадцяти жанрах, часто змінював імідж, за що отримав прізвисько «хамелеон рок-музики».
Девід Роберт Джонс народився 8 січня 1947 року в Лондоні. Його мати працювала білетеркою в кіно, а батько – клерком у відділі кадрів. У шкільні роки Девід був страшним бешкетником і хуліганом, з яким ледве справлялися вчителі, та, на подив, показував блискучі результати в навчанні і мав талант до співу. У юності майбутній співак познайомився з творчістю Елвіса Преслі, яка йому сподобалася настільки, що він попросив батька купити укулеле й почав грати на бас-гітарі. Захопленість музикою вплинула на навчання –  Девід провалив випускний іспит. Прийшлося вступати до технічного коледжу і поєднувати навчання з музикою. До закінчення закладу Девід Боуї вже міг грати на багатьох музичних інструментах, буквально ставши людиною-оркестром! Він умів грати на саксофоні, гітарі, клавесині, губній гармошці, фортепіано, стілофоні, укулеле, ксилофоні, кото, вібрафоні, ударних інструментах і перкусії.

У 15 років співак серйозно постраждав у бійці зі своїм кращим другом Джорджем Андервудом через дівчину. Протягом 4-ьох місяців юнак переніс ряд операцій – медики зробили все можливе, щоб хлопчик не осліп на ліве око. Однак допомогти Девіду лікарям не вдалося – він втратив сприйняття кольору: лівим оком бачив все навколо в коричневих тонах. Також цей дефект проявився і візуально – зовні створювалася ілюзія гетерохромії. Та, незважаючи на це, з другом стосунки не припинилися – Джордж ілюстрував ранні альбоми Девіда. Серйозно займатися творчістю юнак починає в 15 років: разом із друзями він створює групу «The Kon-rads», яка виступає на весіллях і вечірках, граючи переважно рок-н-рол. Уже через рік амбітний і цілеспрямований Девід залишає колектив і приєднується до «The King Bees». Він пише лист мільйонерові Джону Блуму, запропонувавши укласти з групою контракт. І контракт дійсно укладено! Тоді ж Девід бере псевдонім і стає Девідом Боуї. Та лише через 7 років від початку творчої кар’єри музиканту вдалося завойовувати серця слухачів.

У 1969 році, коли Ніл Армстронг висадився на Місяць, Девід випустив сингл «Space Oddity», який увійшов до п’ятірки кращих хітів Англії і супроводжував всі репортажі про польоти «Аполлона-13». А незабаром вийшла платівка «The Man Who Sold The World», яка була названа початком ери глем-року. У 1972 році відбувся перший великий концерт Боуї, що викликав справжній фурор, і артист поїхав у концертний тур країною, а потім і по США. Його альбоми потрапляють у десятку британських та американських чартів. У 1996 році в рамках світового турне артист уперше відвідав Японію, Росію й Ісландію. У 2006 році його нагороджують Греммі за творчі досягнення. Авторитет Девіда Боуї у світі рок-музики і взагалі в музичному співтоваристві вважається беззаперечним: музиканта поважають і цінують його роботи. Музика артиста – яскрава і новаторська, що поєднує різні стилі й напрямки. Так альбом 2016 року «Blackstar» наповнений довгими джазовими імпровізаціями, пульсуючими битами і шикарним поєднанням електроніки й григоріанського хору.

Також артист пробував себе в кіномистецтві. Серед знакових ролей співака у фільмах – образ інопланетянина у фантастичній стрічці «Людина, яка впала на землю», короля гоблінів в картині «Лабіринт» і двохсотлітнього вампіра в хоррорі «Голод». Вельми значущою для себе Девід вважав також і роль Понтія Пілата в драмі «Остання спокуса Христа».

Маючи успіх і славу, Девід Боуї мав також і високий матеріальний статус. За звітом газети «Sunday Express» 2003 року співак був другим після Пола Маккартні найбагатшим музикантом Великої Британії.

1996 року його ім’я було занесене до Зали слави рок-н-ролу.

 

Джерела:

  1. https://liza.ua/stars/biografii/devid-boui-biografiya-muzykalnaya-i-kinokarera-lichnaya-zhizn/ – Девід Боуї. Музична і кінокар’єра
  2. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-devid-boui.html – Девід Боуї
  3. https://24smi.org/celebrity/1555-devid-boui.html – Девід Боуї