Славнозвісний американський співак Елвіс Преслі є одним із головних символів світу музику. Він установив чимало досі не перевершених рекордів у царині звукозапису і став настільки популярним, що його називали «королем рок-н-ролу». Артист був одним із перших музикантів, включених до «Зали слави рок-н-ролу».

Елвіс Аарон Преслі народився 8 січня 1935 року в місті Тупело (штат Міссісіпі), в бідній сім’ї. Він ріс  сором’язливим хлопчиком і був дуже близький з матір’ю. Елвіс виховувався в оточенні музики й релігії: неодмінно відвідував церкву та співав у церковному хорі. Мати особливо стежила за манерами сина, прищепивши йому на все життя виняткову ввічливість і пошану до старших. На своє 11-річчя Елвіс отримав замість омріяного велосипеда, який сім’я не могла собі дозволити, – гітару. Хлопець полюбив інструмент, навчився грати на ньому. Він ніколи не отримував професійних уроків співу та уроків гри на гітарі, а просто дивився, як інші люди співають і грають, і вчив пісні на слух. Особливо захоплювало блюзове виконання чорношкірих сусідів і кантрі по радіо. Коли Елвісу було 14 років, родина переїхала до Мемфіса, батьківщини блюзу. Тут життя юнака почало змінюватися. Він обзавівся друзями, став зустрічатися з дівчатами і працювати над своїм зовнішнім виглядом: відростив баки і змінив сірий гардероб на яскравий. Загалом, зовні він став нагадувати типового афроамериканця, чим викликав здивування оточуючих. Здивував Елвіс усіх і на випускному вечорі. Ніхто не очікував почути його спів, а він підкорив публіку і став шкільної знаменитістю.

У 18 років юнак уперше пішов до студії звукозапису, щоб записати пісню до дня народження мами. Через деякий час власник студії йому передзвонив, запропонувавши співпрацю. З цього моменту почалося нове життя під знаком рок-н-ролу. У Елвіса був свій унікальний стиль музики і виконання: у нього чудово виходило подавати старий блюз у незвичному ритмі – і публіка не могла повірити, що білий зможе так виконати «чорну музику». У липні 1954 року на прилавках з’являється перший сингл Елвіса «That is all right, Ma», який отримав великий комерційний успіх. 19-річний юнак почав виступати в місцевих барах, підкоряючи серця молодих дівчат не тільки своїм голосом, а й незвичайними танцями з провокаційним обертанням стегнами. У той час дорослі були шоковані такими відвертими рухами на сцені, а молодь була в захваті – Елвіс Преслі став їхнім ідолом. У 1956 році виконавець став уже яскравою зіркою, записавши свій сингл «Heartbreak Hotel» і перший альбом «Elvis Presley».

Крім музичної, артист почав займатися і кінокар’єрою. Його дебютний фільм «Люби мене ніжно», де він також виконав головну пісню, вийшов на екрани в 1956 році і став справжнім хітом в кінотеатрах. Протягом наступних 15 років виконавець знявся в понад 30-и фільмах, включаючи найвідоміші «Тюремний рок», «Блакитні Гаваї», «Віва Лас-Вегас» і «Подвійні неприємності».

У житті співак мав багато зацікавлень. Захоплювався футболом і карате. Йому подобалися красиві автомобілі, які він дарував друзям та знайомим. Також любив тварин: собак, коней. Життя «короля рок-н-ролу» було насиченим і яскравим, але коротким. Він помер від серцевої недостатності в 42 роки. Його дочка Ліза Марі була одружена з Майклом Джексоном.

Протягом своєї кар’єри Елвіс Преслі допоміг популяризувати рок-н-рол в Америці. Його 18 пісень, найвідоміші з яких «Don’t Be Cruel», «Good Luck Charm», «Suspicious Minds», займали перші місця в рейтингах.

Про життя й творчість талановитого музиканта знято безліч фільмів. Будинок, у якому жив артист, відкритий для відвідувань, і щороку його відвідують фанати з усього світу.

Джерела:

  1. https://dovidka.biz.ua/elvis-presli-korotka-biohrafiia-ta-tsikavi-fakty/ – Елвіс Преслі
  2. https://mykniga.com.ua/biograph/biografiya-elvisa-presli.html – Елвіс Преслі
  3. https://uk.perish.info/1047-elvis-presley-interesting-facts-best-songs-biography.html – Елвіс Преслі. Кращі пісні.
  4. https://bestfacts.com.ua/znamenitosti/elvis-presli-foto-biografiya.html – Елвіс Преслі