Американський співак та актор Френсіс Сінатра завдяки своєму артистичному таланту став справжнім символом і найяскравішою зіркою своєї країни на довгі роки. Артист славився романтичним стилем виконання пісень, чудовим оксамитовим голосом, а також ефектною зовнішністю. Пісні в його виконанні увійшли в класику естради і стилю свінг, на них виховано кілька поколінь американців.

Френсіс Альберт Сінатра народився 12 грудня 1915 року в американському місті Гобокені, штат Нью-Джерсі, у родині італійських іммігрантів. Пологи проходили важко, адже вага немовляти була близько 6-и кілограмів, тож його витягували інструментами. На все життя у співака збереглися малопомітні шрами на обличчі. Френк був неспокійної вдачі – він не закінчив школу: у 16 років його вигнали через погану поведінку. У результаті він так і не здобув ніякої освіти, у тому числі й музичної, і співав на слух, так і не вивчивши нот. А ще в молодості артист мало не опинився у в’язниці через любов до заміжньої жінки. Адже в Америці на початку минулого століття роман із чужою дружиною вважався кримінальним злочином. Перший час Френк заробляв на життя, працюючи кур’єром, а потім клепальником на верфі, проте найбільшим захопленням у його житті завжди була музика. Уже в 13 років він співав у питних закладах рідного міста. А після того, як побачив виступ свого кумира Кросбі Бінга, остаточно вирішив стати виконавцем.

Справжній успіх прийшов до нашого героя тільки на початку 1940-х років. Тоді він часто виступав з джазовим оркестром Томмі Дорсі. У цей період йому вдалося привернути до себе увагу відомих діячів американської культури і записати свій дебютний альбом під назвою «The Voice Of Frank Sinatra». Через рік вийшов новий диск – «Christmas Songs By Sinatra». Із Томмі Дорсі співак підписав довічний контракт, і це могло визначити його артистичну долю на довгі роки. Виплутатися зі скрутного становища артисту допоміг знаменитий кримінальний авторитет Сем Джіанкана. Цей епізод у всіх подробицях згодом був описаний в романі «Хрещений батько». Вважається, що один із його героїв – Джонні Фонтейн – був списаний із Френка Сінатри.

За 50 років творчої діяльності Френк Сінатра записав близько 100-а популярних синглів, виконавши усі найвідоміші пісні визначних композиторів США –  Джорджа Гершвіна, Кола Портера, Ірвінга Берліна. Найбільш відомі пісні артиста – «Мандрівники в ночі», «Нью-Йорк, Нью-Йорк», «Мій шлях», «Дзвіночки» і «Нехай сніг іде». Френка Сінатру вважають єдиним співаком, який у поважному віці зміг повторити успіх своїх молодих років. Одну з найвідоміших пісень «Нью-Йорк, Нью-Йорк» метр записав у 64 роки. Пісня стала візитною карткою Нью-Йорка і до сьогодні виконується як один із негласних гімнів міста.

Френк Сінатра відомий і як актор. У 1953 році він зіграв одну з ролей у фільмі «Відтепер і на віки вічні». За цю роботу артист отримав «Оскара» і був визнаний кращим актором другого плану. За своє життя виконавець знявся в понад 60-и кінофільмах, найбільш відомими з яких стали «Звільнення в місто», «Людина із золотою рукою», «Гордість і пристрасть», «Одинадцять друзів Оушена». Артист продовжував свою творчу діяльність до останнього. Останній його виступ відбувся, коли йому було 79 років.

Упродовж усього життя співак активно виступав проти проявів расизму і був удостоєний премії Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення, а за рік до смерті нагороджений вищою нагородою США – Золотою медаллю Конгресу.

Відомий співак мав цілу армію шанувальників, що нагороджували свого кумира добрими прізвиськами: «Голос», пізніше — «Містер «Блакитні очі» та «Старійшина».

Джерела:

  1. https://ukr.agromassidayu.com/frenk-sinatra-biografiya-lichnaya-zhizn-foto-page-414091 – Френк Сінатра
  2. https://espreso.tv/article/2014/12/12/frenk_sinatra_pro_zhinok__uspishnist_ta_zhyttya – Френк Сінатра. Успішність та життя
  3. https://24smi.org/celebrity/4058-frenk-sinatra.html – Френк Сінатра
  4. https://radiojazzfm.ru/news/11-faktov-o-frenke-sinatre – Френк Сінатра