Катерина Соколова – український промисловий дизайнер, автор багатьох предметів меблів і світла, лауреат Red Dot Design Awards.

Катерина Соколова народилася в 1984 р в Харкові. Виросла у творчій родині, батько так само дизайнер. З дитинства малювала і хотіла стати дизайнером або художником.


Катерина засновник і креативний директор бренду NOOM і SOKOLOVA design studio. Працює в різних напрямках: меблі, світло, електроніка, декор.


Вона закінчила Харківську Державну Академію Дизайну та Мистецтв, факультет промислового дизайну. А також практикувалася в Німецькому Дизайн Університеті “Burg Giebichenstein Kunsthochschule Halle”.

Першим серйозним проектом, запущеним в серійне виробництво, стали плечики для одягу для харківської компанії Torpal. Катерина розробила їх навчаючись на четвертому курсі інституту. Проект був складним, вона разом із замовником довго шукали інженерів і виробництво здатних створити ливарні форми для лиття пластмаси під тиском. У підсумку знайшли таких фахівців на Харківському авіазаводі.


Вона учасник і переможець багатьох європейських дизайн виставок і конкурсів. Найбільш вагомий Red Dot Design Award 2015 року, який є Оскаром в світі дизайну.


З 2011 по 2017 року на постійній основі співпрацювала з французькою компанією Jarre Technologies, що виробляє дизайнерську аудіотехніку і електроніку. Засновником і головним ідеологом компанії є
відомий французький музикант Жан Мішель Жарр.


Сьогодні, Катерина інтернаціонально орієнтований дизайнер співпрацює з європейськими та азіатськими виробниками. Основні клієнти: Ligne Roset, Jarre Technologies, Forestier, Bolia, Palau, Noom.

Джерела:

  1. SOKOLOVA design
  2. Катерина Соколова: як я стала дизайнером Ligne Roset
  3. Історія успіху. Катерина Соколова