Орнелла Муті – зірка італійського кінематографа 70-80-х років, що отримала широку популярність після виходу фільмів «Приборкання норовливого» і «Шалено закоханий».

Орнелла Муті (справжнє ім’я Франческа Романа Рівеллі) народилася на початку березня 1955 року в Римі. Батько майбутньої знаменитості був кореспондентом, а мама працювала скульптором. Орнелла почала зніматися в кіно дуже рано – вже в п’ятнадцять років вона з’явилася в картині «Найкрасивіша жінка» режисера Даміано Даміані. Саме Даміані придумав актрисі псевдонім Орнелла Муті. Перша роль не зробила з дівчини зірку, але поклала початок акторської кар’єри. З тих пір Орнелла отримувала пропозиції взяти участь в різних кінопроектах. Помітний успіх прийшов до акторки в 1974 році, після зйомок у комедії «Народний роман». В цей же рік вийшов ще один успішний фільм «Апассіоната».

Переломним моментом у кар’єрі Муті називають роботу у фільмі «Остання жінка» (1976), в якій актриса взяла участь разом з французьким актором Жераром Депардьє. У цій стрічці вона змінила амплуа – їй дісталася інша роль, після якої дівчину стали сприймати на рівні з Софі Лорен і Джиною Лоллобріджидою. Фільми «Кімната єпископа» і «Нові чудовиська» тільки зміцнили статус артистки. Орнелла з’являється на екрані разом з Мікеле Плачідо в комедії «Народний роман», а в детективі «Смерть негідника» її партнером стає Ален Делон.

Всесвітня популярність прийшла до Орнелли після зйомок в картині «Приборкання норовливого» (1980), де актриса зіграла з Адріано Челентано. Рік по тому разом з Челентано вона знялася в стрічці «Закоханий до безтями». Саме з легендарним актором буде тісно пов’язана творча біографія Орнелли Муті.

Крім італійського кіно, в фільмографії Муті присутні європейські картини, серед них – фантастичний блокбастер «Флеш Гордон» (1980), драми «Любов Свана» (1984) і «Хроніка оголошеної смерті» (1987). Режисери цінували Орнеллу не тільки за красу і вміння триматися в кадрі, а й за акторський талант перевтілення. Недарма Муті ставала виконавицею головних ролей у фільмах Марко Феррері, Пітера Грінуея і Вуді Аллена. На початку 90-х актриса була задіяна у зйомках американських стрічок: комедії «Оскар» (1991) і «Одного разу порушивши закон» (1992). У 1998 році кіноактриса знялася в багатосерійному фільмі «Граф Монте-Крісто». Далі помітними роботами стали ролі у стрічках «Світські леви» (2000), «Веселі і засмаглі», «Розслідування» (2006), «Римські пригоди» (2012).

У 2016 році актриса взяла участь в зйомках кліпу співака і шоумена Олександра Ревва. У 2018 році за її участі на Заході вийшли картини «Wine to love» і «Notti magiche». А у 2019 році Орнелла отримала головну роль у фільмі «Mare di grano».

Джерела:

  1. Орнелла Муті
  2. Орнелла Муті
  3. Орнелла Муті