Шарлотта Ремплінг – британська актриса, володарка багатьох міжнародних і національних нагород. Номінантка на премію «Оскар».

Шарлотта Ремплінг народилася 5 лютого 1946 року в містечку Стермер, яке знаходиться в графстві на південному сході Англії – Ессексі. Шарлотта росла і виховувалася в забезпеченій і зразково-показовій сім’ї. Її батько Годфрі Ремплінг був офіцером і спортсменом, який проявив себе на Олімпійських іграх в 1932 і 1936 роках, а пізніше став одним з командувачів сил НАТО в Європі. Шарлотта провела більшу частину свого дитинства в Гібралтарі, Франції та Іспанії, повернулася до Великобританії тільки в 1964 році. Тому не дивно, що дівчина здобувала освіту в декількох навчальних закладах, серед яких The attended Acadеmie Jeanne d’Arc (Академія імені Жанни д’Арк) і St. Hilda’s School (Школа Святої Хільди).

Будучи 18-річною дівчиною, Шарлотта їздила по світу з трупою музикантів, а коли їй виповнилося 22 роки, вона почала працювати в телекомпанії BBC. Шарлотта Ремплінг розпочала свою творчу біографію з кар’єри манекенниці і фотомоделі: фотографії привабливої ​​дівчини з каштановим волоссям і блакитними очима були у всіх модних глянцевих виданнях. Тому було б парадоксом, якби дочку Годфрі Ремплінга не помітили імениті режисери. Але перш ніж стати зіркою телеекранів, Шарлотта пройшла спеціальні курси в престижній лондонській акторській школі «Роял корт».

Шарлотта, як і більшість кіноакторів, дебютувала в епізодичній ролі. Дівчина на мить приміряла образ лижниці в комедії «Вправність» (1965), режисером якої виступив Річард Лестер. Нехай Ремплінг і не дізналася, що таке визнання і слава, зате попрацювала на одному знімальному майданчику з зірками кінематографа Ритою Ташінгем і Майклом Кроуфордом. Але чекати лаврів пошани залишалося недовго: відомо, що Шарлотті посипалися пропозиції режисерів після фільму «Дівчина Джорджі», який вийшов у світ в 1966 році. Але спочатку актриса грала в легких комедіях, а потім змінила амплуа і стала з’являтися переважно в трилерах і гостросюжетних фільмах.

Наприклад, в 1974 році Ремплінг знялася в ексцентричному фільмі Ліліани Кавані «Нічний портьє». Ця картина, яка відтворила ефект бомби, що розірвалася, була неоднозначно сприйнята кінокритиками і завзятими кіноманами. Шарлотта зарекомендувала себе як розкріпачена і емоційна актриса, тому на дівчину звернув увагу Вуді Аллен, запропонувавши роль в трагікомедії «Спогади про зоряний пил» (1980). У 1986 році Шарлотта поповнила свою фільмографію сатиричною комедією під назвою «Макс, моя любов». Картина розповідає про жінку, яка завела собі коханця, тому ревнивий чоловік (Ентоні Хіггінс) має намір розквитатися з конкурентом.

Через рік талановита актриса прийняла пропозицію співпраці від Алана Паркера. Відомий кінодіяч покликав Шарлотту в картину «Серце ангела» (1987), де також зіграли Міккі Рурк, Роберт Де Ніро, Ліза Боні і Денн Флорек. Нове століття почалося для Ремплінг з драми Франсуа Озона «Під піском» (2000), режисера, який подібно Полу Верговену, звик наділяти свої роботи неприкритими поглядами на людську сексуальність. До речі, Шарлотта Ремплінг часто з’являється в картинах Франсуа, вона також зіграла у фільмах «Басейн» (2002), «Ангел» (2007) та «Молода і прекрасна» (2013).

У 2005 році Шарлотта знялася у фільмі «Леммінг». Головні ролі дісталися Андре Дюссолье, Шарлотті Ремплінг, Лорану Люка і Шарлотті Генсбур. Варто сказати, що Шарлотті пощастило з’явитися у восьмому сезоні серіалу «Декстер» (з 2013). У серіалі Ремплінг перевтілилася в психіатра-криміналіста, що становить профілі злочинців. У 2015 році Шарлотта знову з’явилася в рейтинговому серіалі. Вона зіграла в стрічці «Вбивство на пляжі», де також виступили Девід Теннант, Олівія Колман і Джоді Уіттакер. Шарлотта продовжує радувати телеглядачів своїми ролями. У 2017 році вийшов фільм «Ханна», а в 2018 році актриса з’явилася відразу в трьох кінофільмах: «Долина Богів» (2018), «The Little Stranger» (2018) і «Червоний горобець» (2018).

Джерела:

  1. Шарлотта Ремплінг
  2. Шарлотта Ремплінг