Гелена Бонем Картер – британська актриса театру і кіно. Дворазова номінантка на премію «Оскар» («Крила голубки», «Король говорить!»). Лауреатка премії BAFTA, шестиразова номінантка на премію «Золотий глобус».

Гелена Бонем Картер народилася 26 травня 1966 року в Лондоні, Великобританія. Батьки Гелени банкір і лікар-психоаналітик. У 11 років Гелена виграла поетичний конкурс, склавши поему «Виноградна лоза», а отримані в якості премії гроші витратила на професійну зйомку. У 13 років Хелена «зіграла» Джульєтту в радіопостановці шкільного спектаклю. А після школи вступила до Кембриджського університету на відділення драматичного театру. У 1985 році 19-річна студентка дебютувала в історичній драмі «Леді Джейн».

Імениті режисери наввипередки пропонують актрисі ролі в своїх проектах. У молодості вона знялася у фільмах «Моріс», «Маска», «Франциск» та ін. Значний вплив на кар’єру молодої актриси зіграли фільми «Дванадцята ніч» і «Крила голубки». Після цих ролей до Гелени досить міцно прикріпилося амплуа «королеви корсетів» і «англійської троянди». І хоча ці картини принесли Картер номінації на «Оскар» і «Золотий глобус», але артистці хотілося більшого. Тому вона перебралася в Америку і кардинально змінила кінематографічний імідж. Цю трансформацію добре видно в картині «Бійцівський клуб», яка вийшла в 1999 році, де англійка зіграла Марлу Сінгер. Зміна амплуа було настільки яскравим, що згодом образ героїні «Бійцівського клубу» довго асоціювався з самою Геленою.


Актриса створила епатажний, макабричний образ жінки з «чудинкой». Це амплуа привернуло до артистки увагу режисера Тіма Бертона. Після виходу на екрани «Бійцівського клубу» в творчому житті виконавиці почався «бертонівський» період, жінка знімалася практично в кожному новому фільмі режисера. Далі були роботи в проектах «Планета мавп», «Чарлі і шоколадна фабрика», «Труп нареченої». Зміцнити славу вдалося появою в образі Беллатріси Лестранж в чотирьох стрічках про Гаррі Поттера, які вийшли на екрани з 2007 по 2011 рік. На майданчику проекту актриса попрацювала з молодими артистами Деніелом Редкліффом, Рупертом Грінтом і Еммою Уотсон.


При цьому Картер не відмовляється і від роботи в серіалах. Гелена виконала головну роль в британському серіалі «Тост», заснованому на автобіографічній книзі кулінара Найджела Слейтера. Через рік актриса з’явилася в картині «Король говорить!». Роль Єлизавети Боуз-Лайон принесла кінозірці премію BAFTA і чергову номінацію на «Оскар». У 2015 році Бонем Картер виконала роль феї-хресної в кіноадаптації казки «Попелюшка». Режисером картини виступив Кеннет Брана. Тут Хелена грає добру чарівницю, а не божевільну відьму або вчену, як це було в казках і фентезі-фільмах Бертона.

Після невеликої перерви в творчості Гелена знову поповнила фільмографію яскравим проектом, в якому знялася в головній ролі. Це кримінальна комедія «8 подруг Оушена», де разом з нею зіграли також Сандра Буллок, Кейт Бланшетт, Енн Хетеуей і інші. У 2019 артистка взяла участь в незвичайному проекті – фентезійному веб-серіалі «Темний кристал: Епоха опору», головних героїв якого зобразили ляльки. Бонем Картер озвучила персонажа на ім’я Аль-Мадре. У 2019-2020 році зірка екрану з’явилася в 3 і 4 сезонах серіалу «Корона» в образі принцеси Маргарет.

Джерела:

  1. Гелена Бонем Картер
  2. Гелена Бонем Картер
  3. Гелена Бонем Картер