Ім’я найпопулярнішого італійського співака, автора пісень і гітариста Ероса Рамазотті відоме в багатьох країнах. Успіху виконавця сприяє його красивий високий голос. Це він прищепив слухачам любов до італійської та іспанської мов, змусивши всю Європу полюбити романтичні балади.

Ерос Лучано Вальтер Рамазотті народився в передмісті Рима 28 жовтня 1963 року. Батьки за взаємною згодою дали хлопчикові ім’я на честь давньогрецького бога кохання. Та в школі однолітки сміялися над ним через таке незвичне ім’я, і хлопчик заздрив старшому братові, якого звали цілком звичайно – Марко. Уже з ранніх років Ерос почав цікавитися музикою – у 7 років він навчився грати на гітарі. Сім’я мешкала в районі, де розташована знаменита кіностудія, тому Ерос, як і багато дітей кварталу, часто знімався в масовці різних фільмів. Але хлопчик мріяв про кар’єру музиканта. Він рано почав писати власні пісні, а після школи вирішив вчитися в музичній консерваторії. Та через проблеми з фінансами про це довелося забути, і Ерос вступив на бухгалтерські курси. Через заняття музикою юнак часто пропускав нецікаве навчання, тож на другому курсі його відрахували.

У 18 років Ерос узяв участь у музичному конкурсі в італійському містечку Кастрокаро. Юнак дійшов до фіналу і хоч і не здобув перемоги, його помітили музичні продюсери. Компанія DDD підписала з ним контракт – і співак із родиною переїхав до Мілана. А в 1984 році з піснею «Terra Promessa» юнак виграв конкурс молодих виконавців на музичному фестивалі в Сан-Ремо. У наступному році співак посів 6-е місце на цьому фестивалі з піснею «Una Storia Importante», яка незабаром стала хітом у багатьох європейських країнах. І нарешті в 1986-му році Ерос виграв головний конкурс із піснею «Adesso tu» («А тепер ти»).

Популярність Ероса швидко зростала. Його наступні студійні альбоми обов’язково очолювали італійські хіт-паради і входили до рейтингу найкращих в багатьох європейських країнах. Свої нові альбоми він видає не тільки італійською, але й іспанською мовою. У 1990 році із новим альбомом «In Ogni Senso» Ерос з успіхом дебютував у США. Співак став першим італійцем, який зібрав аншлаг в Radio City Music Hall, головному концертному майданчику Нью-Йорка. Артист приємно здивувався великій кількості шанувальників по той бік океану. У Штатах італієць був запрошений на телешоу «The Tonight Show» з Джеєм Лено і «Доброго ранку, Америко».

У 1993 році виходить один із найуспішніших альбомів виконавця – «Tutte Storie», який одразу потрапив на вершину європейських чартів, включаючи Італію, Германію, Швейцарію, Австрію, Нідерланди, Швецію, Норвегію. Ерос Рамазотті славиться тим, що створює дивовижно гармонійні дуети. Виконавець співав у дуетах з такими іменитими артистами, як Шер, Тіна Тернер, Адріано Челентано, Джо Кокер, Ані Лорак, Лучано Паваротті, Рікі Мартін і з багатьма іншими.

У 2006 році за заслуги перед Італійською Республікою співак був удостєний Почесного державного ордена.

 

Сьогодні Ерос Рамазотті продовжує виступати по всьому світу і робити студійні записи. Зірку італійської естради на нові творчі звершення надихає приклад Рода Стюарта, який, за словами Ероса, і після 70-и «залишається на коні». Передбачається, що виконавець відвідає з новим музичним матеріалом багато країн. Сам співак запевняє, що подорожі – його пристрасть, тому всі незручності, пов’язані з перельотами і розміщенням на новому місці, він переносить легко.

Ерос Рамазотті захоплюється футболом і навіть брав участь у грі Національної збірної італійських співаків.

Джерела:

  1. https://glamurchik.tochka.net/dossie/691-eros-ramatstsotti/ – Ерос Рамазотті
  2. https://24smi.org/celebrity/1448-eros-ramazotti.html – Ерос Рамазотті
  3. https://www.vectornews.net/news/culture/66149-korol-romantichnoyi-baladi-eros-ramazott-vistupit-u-kiyev.html – Король романтичної балади
  4. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-eros-ramazotti.html – Ерос Рамазотті