Музика геніального італійського саксофоніста Фаусто Папетті знаходить відгук у серці кожного слухача і залишається популярною вже протягом кількох десятиліть. Його мелодії перейняті дивовижною легкістю та грайливістю і переносять нас у щасливі, сповнені коханням моменти життя.  

Фаусто Папетті народився 28 січня 1923 року в маленькому ломбардійському містечку Віджу. У дитинстві хлопчикові приходилося вставати зранку о 5-ій годині, аби пройти пішки 9 кілометрів до провінційного центру Варезе на урок музики. Фаусто мріяв стати піаністом і створив із друзями музичну групу. Удома у Фаусто був старий кларнет, на якому іноді відводив душу його батько. Одного разу хлопцю теж захотілося спробувати зіграти на цьому інструменті. Він узяв його в руки – і все вийшло, як за помахом чарівної палички: ноти народжувалися самі собою. Незабаром у Фаусто з’явився саксофон – і він почав грати в оркестрі на всіх міських святах і церемоніях. Хлопець опанував багато різних інструментів, але найбільше любив саксофон.

Під час Другої світової війни юнака взяли в армію. Але і там він займався музикою, і одного разу його талант врятував музиканту життя. Коли його частина мала бути відправлена до Греції, меломан-полковник перевів музиканта до підрозділу, який залишався. А незабаром з’ясувалося, що корабель, на якому вирушили всі його товариші, затонув, і ніхто не вижив.

Після війни Фаусто Папетті захопився джазом. Музичну кар’єру він розпочав у 1955 році в гурті «Менестрелі джазу», також грав у різних оркестрах. Одного разу диригент великого оркестру, у якому грав музикант, відмовився записувати на диск мелодію з кінофільму «Музичне літо», оскільки йому не сподобалося її аранжування. Розлючений продюсер вирішив, що можна буде обійтися без оркестру, і склав квартет із контрабаса, гітари, саксофона та ударних. Саксофоністом, якому доручили провідну партію, був якраз Фаусто Папетті. Під час репетиції він почав імпровізувати, показуючи тонке відчуття ритму і пластики, – і музика у його прочитанні стала ще кращою. У результаті на платівці виконавці були названі так: «Fausto Papetti Sax e Ritmi». Після цього виходить і перший сольний альбом молодого саксофоніста, названий просто «Raccolta» ( «Збірка»), до якого увійшли інструментальні версії багатьох популярних на той час пісень.

Фаусто Папетті став дуже популярним, кожен новий його альбом досягав вершин хіт-парадів. Він набув слави і за кордоном, особливо в Німеччині та Іспанії. Його диски багаторазово перевидавалися також у Латинській Америці, де у музиканта було безліч вірних шанувальників. На багатьох альбомах музиканта були зображені оголені дівчата, що було достатньо незвично і розкуто на той час.

За час своєї творчої діяльності Фаусто Папетті був удостоєний великої кількості різних нагород: отримав «Срібну маску», Премії симпатій і міжнародний приз «Золотий мікрофон» на конкурсі в Перу. У нього з’явилося багато послідовників, найвідомішими з яких були Джонні Сакс  і  П’єрджорджіо Фаріна.

Видатний саксофоніст залишив нам у спадок більше 50-ти альбомів. Його музика жива і досі і звучить для чуттєвих романтиків різного віку – для всіх, хто цінує з душею зіграні чудові мелодії.

Джерела:

  1. https://www.last.fm/ru/music/Fausto+Papetti/+wiki – Фаусто Папетті
  2. https://uk.myvadesigns.com/3375589—- – Фаусто Папетті
  3. https://mp3shock.ru/page_34.html – Фаусто Папетті