Італійський співак і композитор Тото Кутуньо відомий у всьому світі. Він створював пісні для таких визначних майстрів сцени, як Адріано Челентано, Джо Дассен, Даліда, Мірей Матьє. Композиції артиста давно розібрані на цитати, адже його музика сповнена краси, чуттєвості, вишуканого шарму.

Сальваторе Кутуньо (справжнє ім’я співака) народився 7 липня 1943 року в місті Фоздіново в Тоскані. Його батько був сицилійцем, мати — тосканкою.  З самого дитинства хлопчик захоплювався музикою: услід за батьком, який чудово грав на трубі, навчився грі на цьому інструменті, пізніше самостійно опанував гру на ударних та акордеоні. Творчий шлях співака почався в 13 років, коли юнак узяв участь у конкурсі акордеоністів, посівши 3 місце. Захоплення музикою вилилося і в колекціонування платівок – і сьогодні колекція музиканта налічує близько 3,5 тисяч примірників.

У 18 років Тото починає серйозно захоплюватися джазом. Забувши на час про ударні установки, він удосконалює свої навички гри на фортепіано і незабаром досягає на цьому терені серйозних успіхів. Через рік він уже виступає разом із колективом відомого італійського джазмена Гуїдо Манузарді. Саме з цією групою Тото відправляється у своє перше закордонне турне –  Фінляндією. У цей час майбутній маестро вперше зрозуміє, що таке справжній успіх, і вирішує присвятити все своє подальше життя музиці. Повернувшись із гастролей, юнак збирає групу «Тото і Таті», куди запрошує брата і трьох друзів. Над репертуаром хлопці особливо не замислювалися, тому співали популярні хіти в ресторанах, на дискотеках, і за пару років об’їхали майже всю Італію. Згодом у концерти колектив почав включати і пісні, написані Тото Кутуньо.

У 1976 році співак узяв участь у пісенному конкурсі в Сан-Ремо разом зі своїм гуртом, посівши третє місце. Успіх прийшов у 1980 році –  він переміг із піснею «Тільки ми». Загалом Тото брав участь у сан-ремівському пісенному змаганні 13 разів, посідаючи весь час з 1 по 5 місця. Неперевершеними шедеврами у творчості співака й композитора стали композиції «Індіанське літо» ( «L`été indien») та «Якби не було тебе» ( «Et si tu n’existais pas»). Сьогодні вони залишаються одними з найкращих романтичних мелодій. Також візитною карткою музиканта стала композиція «Італієць» («L’italiano»), більш відома, як «лашатемі кантаре». Спочатку вона була створена для Адріано Челентано, але він відмовився від виконання. Тож цю пісню Тото Кутуньо виконав сам на фестивалі в Сан-Ремо. Журі присудило йому 5-е місце, але підсумки голосування слухачів вивели пісню на 1-е місце, і 13 тижнів «Італієць» очолював списки хітів Франції та інших країн.

А в 1990-му році співак переміг на конкурсі «Євробачення» в Загребі зі своєю власною піснею «Insieme» («Разом»).

Тото Кутуньо мав великий успіх у СРСР і дотепер має популярність у колишніх радянських республіках, куди неодноразово приїжджав із концертами. У листопаді 2010 року виконавець приїжджав до Києва і давав концерт разом із сином Адріано Челентано — Джакомо. Тоді відомий співак виконав українською мовою «Червону руту».

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/3641-toto-kutuno.html – Тото Кутуньо
  2. https://italy4.me/izvestnye-lyudi/toto-cutugno.html – Тото Кутуньо
  3. https://bestfacts.com.ua/znamenitosti/toto-kutuno-toto-cutugno-biografiya.html – Тото Кутуньо