Клінт Іствуд – актор, режисер, кінопродюсер. Ім’я артиста міцно пов’язано з жанром вестерна, яких в репертуарі виконавця накопичилося безліч. Міцно закріпившись на небосхилі Голлівуду в образі небагатослівного ковбоя, Іствуд пішов далі. Він успішно реалізував свій потенціал в галузі режисури. Завдяки роботам в якості постановника – фільмами «Непрощений» і «Крихітка на мільйон» – Клінт зумів двічі стати лауреатом «Оскара».

Народився Клінт Іствуд 31 травня 1930 року в Сан-Франциско. У молодшу і середню школи Клінт ходив в місті П’єдмонт. Тут він вперше вийшов на сцену шкільного театру. У старших класах відвідував в Оклендську технічну школу, яку закінчив у 1948 році. Після отримання атестата зрілості юнак влаштувався працювати на автозаправку, пізніше був пожежним і грав на фортепіано в різних барах і клубах Каліфорнії. Як рядовий ВС США брав участь у війні з Північною Кореєю (1950—1953). Переїхав в Голівуд після закінчення служби в армії. 

В молодості Клінт Іствуд з’являвся в малобюджетних фільмах жахів, трилерах і вестернах – «Помста тварюки», «Френсіс на флоті», «Тарантул», «Засідка в каньйоні Кімаррон» і десятці інших подібних картин. У 1956 році артист виконує першу головну роль – Джека Райса в комедійному вестерні «Перша жінка-комівояжер». У 1958 році актор з’являється в якості ще одного головного персонажа – Кіта Вільямса у вестерні «Засідка на перевалі Сімаррон».

У 1959 році Іствуд виконує головну роль в телевізійному серіалі «Сиром’ятний батіг». Сам кінопроект не став особливо популярним, але саме тут актора помітив італійський кінорежисер Серджо Леоне, який запросив Клінта в 1964 році на роль ковбоя Джо в своєму фільмі «За жменю доларів». Ця стрічка стала популярною в Європі і США, тому вийшли відразу 2 сиквела – «На кілька доларів більше» і «Хороший, поганий, злий».

У вестернах актор продовжував грати головні ролі, поступово стаючи іконою цього жанру. Такими картинами стали «Повісь їх вище», «Два мула для сестри Сари», «Вершник з високих рівнин», «Джосі Вейлз – людина поза законом» і кримінальні бойовики «Блеф Куган», «Герої Келлі», «Брудний Гаррі», «Громила і Стрибунець», «Санкція на піку Ейгера» та інші. Дещо відмінна від однотипних образів роль рецидивіста Френка Морріса в драмі-трилері «Втеча з Алькатраса». Фільм розповідав про першу втечу з неприступної фортеці-в’язниці Алькатрас, з якої вважалося неможливим втекти протягом 30 років з моменту її побудови. Вона була споруджена на острові і ізольована від зовнішнього світу. Фільм заснований на біографії грабіжника банків Френка Морріса, який першим втік з цієї тюрми.

З 1980 по 1990 роки Клінт грає головні ролі у всіх фільмах, в яких бере участь, винятком стала лише картина «Перевал розбитих сердець» 1986 року. Глядачі пам’ятають його як головного героя фільмів «Рожевий кадилак», «Гра в смерть», «Ім’я йому Смерть», «Раптовий удар», «Будь-яким шляхом, яким тільки можеш» та інших. Заговорили про Іствуда, як про розумного і талановитого кінорежисера, після виходу на екрани його найкращого фільму «Птах» (1988). Фільм був удостоєний премії «Оскар» за найкращий звук, сам же режисер отримав за нього «Золотий Глобус» за найкращу режисуру.

До роботи над головним проектом всього свого життя, фільмом «Непрощенний», Клінт Іствуд приступає після провалу в прокаті бойовика «Новачок». Придбаний в 1980 році сценарій, Іствуд тримав у ящику свого столу до 1991 року, поки не досяг того віку, і не набув того життєвого досвіду, який на його думку був необхідний для того, щоб самому зіграти головного героя. На екрани Канади та США фільм виходить в серпні 1992, став найбільш касовим фільмом того року. На сьогоднішній день, цей фільм входить до класики світового кінематографа, отримав чотири «Оскара», два з яких вручили режисерові за «найкращий фільм» і «найкращу режисуру». Рік потому Іствуд знімається у фільмі «На лінії вогню» і ставить драму «Досконалий світ» (1993). Після трьох невдалих фільмів «Абсолютна влада» (1997), «Північ у саду Добра і Зла» (1997), «Справжній злочин» (1999) в Голлівуді заговорили про те, що найкращі часи Іствуда вже позаду. Однак вже в 2000 році, своєю новою роботою «Космічні ковбої», що стала комерційним хітом, Клінт втирає носи всім тим, хто, передчасно відправляв його на пенсію. Проходить не так багато часу і Іствуд отримує свій другий режисерський «Оскар», цього разу за фільм «Крихітка на мільйон доларів» (2004).

Великою подією в американському кіно став трилер «Гран Торіно», створений режисером у 2008 році. Сам постановник перевтілився на екрані в головного героя оповідання – літнього американця Уолта Ковальські, ветерана Корейської війни, який пропрацював на заводі Форда 50 років. Останній раз в фільмографії Клінта з’явилася робота в картині іншого режисера в 2012 році. Нею стала роль у спортивній драмі «Кручений м’яч», де актор грає головну роль – старіючого бейсбольного скаута.

У 2014 році знаковою режисерською роботою стала історична драма «Cнайпер». Цей фільм був номінований на «Оскар» в 6 категоріях і отримав нагороду за кращий звуковий монтаж. Картина заснована на біографії снайпера 3-ї команди SEAL з Техасу Кріса Кайла, який став рекордсменом за кількістю вбитих за час служби в Іраку супротивників і отримав від іракців прізвисько Диявол з Рамаді. Також в 2014 році Іствуд режисирував фільм «Хлопці з Джерсі». Це теж біографічний фільм, музична драма розповідає про становлення групи The Four Seasons, яка стала символом покоління. У 2015 році в американський прокат вийшла картина «Bringing the War Home: The Cost of Heroism», режисером якої знову виступив Клінт. У 2016 році Іствуд виступив в ролі режисера і продюсера драми «Чудо на Гудзоні». Фільм став екранізацією автобіографії Чеслі Саллі Салленбергера і Джеффрі Засслоу і розповідав про подію 2009 року із рейсом US Airways-1549. Напередодні 90-річчя актор знову здивував шанувальників своєї творчості. Клінт зняв кримінальну драму «Наркокур’єр», в якій зіграв головного героя.

Джерела:

  1. Клінт Іствуд
  2. Клінт Іствуд