Турецький співак Таркан – єдиний артист, який зумів стати відомим у Європі, не заспівавши жодної пісні анлійською мовою. У своїй країні виконавець  – зірка № 1 і носить титул «Принц попмузики». Він є першим і єдиним музичним виконавцем з Туреччини, який отримав премію «The World Music Awards». А нам він найбільше відомий своєю запальною піснею «Шикидим».

Хюсаметтін Таркан Теветоглу народився в місті Альцай у Німеччині в турецькій родині. Його батьки залишили батьківщину через економічну кризу. Хлопчика назвали Тарканом на честь популярної на той час у Туреччині гумористичної книги, а друге його ім’я Хюсаметтін перекладається як «гострий меч». Коли Таркану було 13 років, родина повернулася на батьківщину. Тут хлопець віддається музиці: він навчається грі на фортепіано в музичній школі в місті Карамюрсель, а потім продовжує навчання в Стамбульській музичній академії. Через брак коштів йому доводилося співати на весіллях.

У 1992 році вийшов дебютний альбом Таркана – «Yine Sensiz». Під час його запису співак  познайомився з майже нікому не відомим тоді композитором Озані Чолаколу, з яким працює і по сьогоднішній день. Альбом став дуже успішним серед турецької молоді, адже Таркан привніс у традиційну турецьку музику західні нотки. Того ж року Таркан поїхав у США для продовження навчання в Нью-Йорку і вивчити англійську мову.

У молодості музикант дивував шанувальників не лише творчістю, але й поведінкою. У 1995-му році його призвали в армію, та він узяв відстрочку на 3 роки, а коли отримав повторну повістку, знаходячись у той час у Німеччині, вирішив просто не повертатися додому. Та борг батьківщині артист все-таки віддав, коли в Туреччині ухвалили закон про 28-денну службу. Місцем армійської служби Таркана стала кухня. Товариші навіть жартували над ним, кажучи, що зірка обслуговує солдат. Проте співак і багато чому навчився, а стріляв краще за інших.

Таркан ставав відомим, а його пісні ставали хітами не лише в Туреччині. Співака запрошували на радіо й телевізійні передачі. У Туреччині його музика звучала практично з кожного вікна. Його робочий графік був розписаній по днях і годинах. Виконавець неодоноразово змінював музичні стилі, а разом із тим і зовнішність. Якось він відростив волосся, став носити вузькі брюки, розхристані сорочки й майки. Цю тенденцію перейняли багато молодих хлопців у Туреччині.Таркан ставав обличчям «Pepsi», він також був офіційним талісманом турецької збірної з футболу на Чемпіонаті світу – 2002, до якого написав пісню «Bir Oluruz Yolunda», яка стала гімном для уболівальників. Також Таркан випустив власні парфуми під назвою «Tarkan». Згодом він знову почав носити коротку зачіску і більш простий одяг, маючи на увазі, що зовнішність і гламур для нього вже не важливі: «Адже не важливо, як я сексуально виглядаю або танцюю, важлива музика, яку я роблю».

Турецький співак об’їздив з гастролями майже всю Європу. А в 2010 році він раптом пропав зі сцени на 6 років. Його повернення на музичний небосхил виявилося тріумфальним. Він не побоявся експериментувати і записав пісні в класичному народному стилі, незважаючи на те, що платівка призначалася і для західних слухачів. Відразу після виходу його новий альбом став хітом і зайняв 1-е місце в чартах в Америці та ще в 19 країнах. Це ще раз підтвердило, що Таркан, як і раніше, світова зірка.

Джерела:
  1. https://24smi.org/celebrity/1987-tarkan.html – Таркан
  2. https://stuki-druki.com/authors/tarkan.php – Таркан
  3. https://thestrip.ru/uk/forma-brovejj/chem-zanimaetsya-tarkan-seichas-pevec-tarkan-princ-tureckoi-pop-muzyki-tarkan/ – Принц турецької попмузики
  4. https://ukr.mainstreetartisans.com/4020907-biography-tarkan-famous-turkish-singer – Відомий турецький співак