На сьогодні Тіна Тернер була і залишається справжньою легендою світової сцени. За своє життя вона домоглася стількох вражаючих перемог, що їх вистачило б на кілька життів.
Виконавиця вважається однією з десяти найкращих танцюристів світу і є володаркою восьми премій «Греммі». За свій артистизм, темперамент і сценічну виразність співачка носить титул «Королеви рок-н-ролу».

Анна Мей Буллок (справжнє ім’я співачки) народилася 26 листопада 1939 року в місті Натбуш у США в сім’ї заводського робітника. Коли дівчинці було 10 років, батьки розлучилися, і за виховання Анни взялася бабуся. Дівчинка з дитинства відрізнялася сильним голосом. Свою музичну кар’єру вона розпочала в церковних хорах, потім почала виступати в нічних клубах. Якось на одній вечірці дівчина познайомилася з музикантом Айком Тернером, лідером групи «Королі Ритму». Почувши виступ групи, дівчина була настільки вражена новою для себе музикою, що стала просити Айка дозволити їй виступати з ними. Після довгих умовлянь музикант піддався – і згодом про це не пошкодував. «Маленька Енн», як називали Анну, стала справжньою душею всього колективу. Її полюбила і публіка за її фірмовий сценічний стиль з великою кількістю танців. Завдяки новій співачці музичний колектив стає популярним і записав кілька яскравих хітів. Анна та Айк Тернер вирішили одружитися. Співачка взяла прізвище чоловіка, а також вирішила змінити ім’я. Так на американській сцені з’явилася Тіна Тернер. Серед її хітів цього періоду — пісні «A Fool in Love»«I Idolize You» і «River Deep, Mountain High».

Та шлюб Тіни виявився нещасливим. Айк зловживав наркотиками та жорстоко бив дружину. І одного разу дівчина втекла від чоловіка просто під час гастрольного турне, маючи при собі лише 36 центів та кредитну картку для автозаправки. Співачка була сильною і вистояла в складних обставинах. Великою мірою їй допоміг будизм, який співачка прийняла у важкий період життя. А з часом вона відкрила власну студію звукозапису і розпочала сольну кар’єру. Її сингл «What’s Love Got to Do With It?» досягає перших сходинок у чартах, і вона отримує премію «Греммі» за сингли «One of the Living» та «It’s Only Love». Тіна Тернер дебютує і в кіно в рок-опері «Tommy».

Співачка з концертами виступала в багатьох країнах: у Штатах, в Азії, Європі та Австралії. У 1988 році потрапила до «Книги рекордів Гіннеса», виступивши перед найбільшою аудиторією (понад 188 тисяч осіб) у Ріо-де-Жанейро. У 2000-му році співачка знову увійшла до «Книги рекордів Гіннеса» через найбільший розпродаж концертних білетів у порівнянні з іншими сольними виконавцями. Ім’я співачки вписано до Зали слави рок-н-ролу, а її автобіографія лягла в основу фільму «What’s Love Got to Do With It?» (1993). Тіна спробувала себе і в ролі письменниці, написавши автобіографію, що стала справжнім бестселером у США, а також спробувала себе і в якості художника.

З 1994 року співачка мешкає в Швейцарії неподалік від Цюриха. Вона прийняла швейцарське громадянство, склавши обов’язковий іспит на знання німецької мови та історії Швейцарії.

Сьогодні відома співачка веде активний спосіб життя і продовжує виступати. На думку журналу «Роллінг Стоун», вона є найвизнанішою співачкою сучасності.

У 2001 році одна з доріг штату Теннессі, у якому співачка народилася, була названа на її честь – «Шосе Тіни Тернер».

Джерела:

  1. https://calendate.com.ua/person/3060 – Тіна Тернер
  2. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-tina-terner.html – Тіна Тернер
  3. https://music-facts.ru/interesting_news/tine-turner-80-9-interesnyh-faktov-o-pevice/ – Тіна Тернер
  4. https://anydaylife.com/fact/post/1775 – Тіна Тернер