Джессіка Ленг – американська актриса театру, кіно, телебачення, продюсер, фотохудожник, співачка. Лауреат двох премій «Оскар» (1983, 1995), трьох премій «Еммі» (2009, 2012 2014 року), п’яти премій «Золотий глобус» (1977, 1983, 1995, 1996, 2012), «Премії Гільдії кіноакторів США» ( 2012) та премії «Тоні» (2016).

Джессіка народилася 20 квітня 1949 року невеликому американському містечку Клокей, штат Міннесота. Її батько був учителем і комівояжером, а мати – домогосподаркою. Ранні роки життя Джессіки припали на часті переїзди через роботу батька. Ленги переїжджали більше десятка разів в різні міста штату, але потім все ж повернулися назад в Клокей, де Джессіка закінчила середню школу. У подальших своїх інтерв’ю Джессіка згадує, що змінила близько 18 шкіл за весь час. Після школи Джессіка Ленг отримала стипендію на навчання в університеті Міннесоти, де вивчала живопис, але вже через рік вона кинула вуз і відправилася за своєю мрією. Вона вирушила в Париж вчитися пантомімі. Незабаром талановита дівчина вже виступала в «Опера Комік», а паралельно підробляла в якості моделі, але жодна з професій її не захоплювала. Джессіка Ленг залишила пантоміму і захопилася фотографією. Вона прожила в Парижі кілька років, потім повернулась в Америку.

Нью-Йорк зустрів дівчину вороже – їй довелося заробляти на життя офіціанткою. Одного разу один з друзів привів її в школу сучасного танцю. Танці, за визнанням актриси, її врятували. Через кілька місяців Джессіка Ленг влаштувалася в модельне агентство – симпатичну дівчину з витонченою фігуркою охоче прийняли на роботу. В агентстві мод фотографію Ленг побачив продюсер «Кінг-Конга». Він шукав актрису на головну роль і запропонував дівчині спробувати свої сили. Джессіка Ленг у 27 років зіграла посереднього персонажа, який запам’ятався хіба що своїм бесперестанним і дратівливим вереском. Це був і провал і перемога одночасно. Рецензії були розгромними – актриса сказала, що більше ніколи не буде зніматися, але доля розпорядилася інакше.

Режисери почали засипати Ленг пропозиціями. У 1979 році вона зіграла малозначиму роль у фільмі «Весь цей джаз», далі була низка ще таких же непримітних ролей. Переломним моментом в її кар’єрі стала картина «Листоноша завжди дзвонить тричі»: в ній драматичний талант актриси розкрився повністю. У 32 роки Джессіка Ленг прокинулася знаменитою. Потім фільмографія актриси поповнилася знаковими картинами – драмою «Френсіс» і комедією «Тутсі», які зміцнили репутацію американки. Роль в «Тутсі» виявилася єдиною романтичною мелодрамою в кінокар’єрі Ленг. Найчастіше їй пропонували грати упертих, вольових, незалежних жінок. Ставши популярною, Джессіка Ленг сама вибирала ролі і ставила умови продюсерам. У 1996 році, після зйомок в «Трамвай “Бажання”», вона оголосила про закінчення кінокар’єри, але з кіно не пішла. У 1997 році в прокаті стартували відразу дві картини за участю Ленг – «Тисяча акрів» і «Двоюрідний брат Бет». У 2003 році вона знялася в фільмі «Велика риба».

Актриса має безліч талантів, в числі яких її захоплення фотографією. Спілкуючись з майстрами-фотографами, дівчина довго не наважувалася професійно приступити до створення художніх зображень, і тільки в 90-і роки звернулася до чорно-білої плівки, щоб відобразити чергову подорож в колекції фото. Опублікувати свої роботи Ленг зважилася тільки в 2008 році. Так світ побачив першу колекцію «50 фотографій», після чого відразу з’явилася друга – «В Мексиці». Авторству Джессіки Ленг належить книга про фотомистецтво та дитяча повість «Ця історія про пташку». За час творчої кар’єри Джессіка записала один сольний альбом «From the Big Apple to the Big Easy: The Concert for New Orleans», пісенний збірник і ряд синглів. У 2009 році голос актриси пролунав в саундтреку до серіалу «Сірі сади». Також музичні здібності артистки використовувалися в двох сезонах «Американської історії жахів», де в різних сезонах Джессіка поставала в образах верховної відьми Фіони, сестри Джуді Мартін, героїні Констанс Ленгдон і Ельзи Марс.

З 2011 по 2015 рік Ленг знімалася в серіалі телеканалу FX «Американська історія жахів», за ролі в якому була удостоєна двох премій «Еммі». Продюсерський досвід артистка повторила в 2017 році на зйомках восьми епізодів серіалу «Ворожнеча». Джессіка Ленг і її колега Сьюзан Сарандон зіграли в цьому фільмі двох зірок Голлівуду – Джоан Кроуфорд і Бетт Девіс, які змагалися протягом тривалого часу, починаючи зі зйомок 1962 року. І останній сезон, в якому на постійній основі знялася Джессіка – «Фрік-шоу», в якому вона отримала роль Ельзи Марс, господині цирку виродків. У 2018 році Джессіка вирішила відмовитися від постійних ролей в серіалі «Американська історія жахів», і виконала лише епізодичну роль Констанс Ленгдон з першого сезону.

Джерела:

  1. Джессіка Ленґ
  2. Джессіка Ленґ
  3. Джессіка Ленґ