Незвичайний голос з чарівною хрипотцою французької співачки впізнається миттєво. Серед її шанувальників – мільйони людей по всьому світу. Ім’я Мірей Матьє стало символом і уособленням її країни поряд з такими вічними цінностями як Тріумфальна арка, Нотр-Дам-де-Парі або Ейфелева вежа.

Мірей Матьє народилася 22-го липня 1946 року в місті Авіньйон на півдні Франції в родині каменяра. Дівчинка була найстаршою в сім’ї, де росло 14 дітей. Багатодітна родина жила в страшній бідності, та тут панували любов та взаємопідтримка. Лише коли Мірей виповнилося 15 років, сім’я перебралася з холодного бараку до 5-кімнатної квартири, де з’явилася дивовижна розкіш – ванна кімната! Любов до музики Мірей перейняла від батька. Він співав скрізь – за роботою, домашніми справами. Володіючи прекрасним тенором, підробляв у церковному хорі і одного разу, напередодні Різдва, узяв із собою 4-річну Мірей, яка заспівала з ним під час нічної святкової служби. Дівчинка любила співати, але ненавиділа школу. Вона переживала через свій маленький зріст (зріст співачки – 153 см) та через ставлення вчительки, яка примушувала ліворуку дівчинку писати правою рукою і била її по пальцях лінійкою. У 13 років Мірей з легкою душею пішла зі школи і влаштувалася на паперову фабрику клеїти конверти.

У 16 років Мірей дебютувала на пісенному конкурсі Авіньйона і посіла друге місце. Та наполеглива дівчина не здається, і її третя спроба увінчалася справжнім тріумфом. Після перемоги вона одержує запрошення виступити в телепередачі «Теле-Діманш» у Парижі. Так 19-річна маленька тендітна дівчина з’являється на французьких телеекранах. Після виконання нею пісні з репертуару Едіт Піаф публіці здалося, що на сцені ожила улюблена артистка. А на ранок про Мірей Матьє вже говорив весь Париж. Імпресаріо молодої співачки стає відомий продюсер Джонні Старк. Дівчину, яка зросла в провінції і мала великі прогалини в освіті, довелося вчити не тільки вокалу. Вона не мала уявлення про тонкощі етикету, не вміла триматися на сцені і підтримувати світські бесіди, не знала мов, і Джонні Старк із захопленістю Пігмаліона взявся ліпити з Мірей зірку естради. І вже за місяць Мірей з’являється на сцені Олімпії, найпрестижнішого концертного залу Франції.

А далі було завойовування Сполучених Штатів: виступи в Лас-Вегасі, Голлівуд. У Нью-Йорку Мірей стала гостею шоу Мерва Гріффіна і досягла піку популярності. Репертуар співачки регулярно поповнювався хітами. Її композиції «Пардон муа», «Чао, бамбіно», «Мелодія кохання» відомі на весь світ. Вона завжди співає про кохання, красу й романтику почуттів.

Мірей Матьє стала «послом французької пісні». Вона виступала перед найрізноманітнішою публікою майже в усіх країнах і виконувала пісні французькою, німецькою, англійською, італійською, іспанською, провансальською, каталанською, японською, китайською, російською та фінською мовами. У 2001 році французька зірка співала в київському палаці «Україна». Неодноразово вона виступала перед королівською сім’єю в лондонському «Палладіумі» та перед Папою Римським в Італії.

Мірей знімалася і в фільмах. Вона зіграла саму себе в 28 картинах і серіалах («Шоу Майка Дугласа» (США), «На старт, увага, марш!» (Великобританія), «Диско» (Німеччина), «Ніч Сезара» (Франція) та багатьох інш.). А також співачка спробувала себе в ролі письменниці. У 1991 році вийшла її автобіографічна книга «Моя доля».

Ця тендітна жінка гідна великої поваги і захоплення. Її головний принцип – ні в чому не зраджувати собі. Характерною рисою її натури є сталість, яка проявляється в усьому, починаючи від уподобань (співачка користується парфумами з ароматом конвалії, а одяг з юності замовляє у Крістіана Лакруа) і закінчуючи зачіскою, що не змінюється багато років.

Одного разу на початку творчого шляху Джонні Старк сказав Мірей, що рано чи пізно доводиться вибирати між любов’ю і кар’єрою. І вона свій вибір зробила. Мірей ніколи не виходила заміж, хоча претендентів на руку успішної співачки й неймовірно привабливої жінки вистачало. Найближчими людьми в її житті були і залишаються члени її великої родини.

Джерела:

  1. https://uk.perish.info/2086-mireille-mathieu-biography-best-songs-videos-interes.html – Мірей Матьє. Найкращі пісні
  2. https://24smi.org/celebrity/2745-mirej-mate.html – Мірей Матьє
  3. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-mirey-mate.html – Мірей Матьє
  4. https://bestfacts.com.ua/znamenitosti/mirej-matye-mireille-mathieu-biografiya.html – Мірей Матьє.