У відомої французької співачки немає музичної освіти, вона не відвідувала імениті консерваторії і не брала уроків у визнаних вчителів музики. Але це не завадило зробити їй блискучу кар’єру. Патрісія Каас, дивовижна і одночасно загадкова, захоплює силою свого голосу – чуттєвого і проникливого, з хрипкими зачаровуючими нотками.

Патрісія Каас народилася 5 грудня 1966 року в містечку Форбаш на кордоні Франції та Німеччини в шахтарській родині, у якій була наймолодшою з 7-и дітей. Дівчинка співала змалечку – і батьки раділи таланту доньки: хоч хтось із бідної сім’ї зможе звільнитися від бідності. Мати усіляко заохочувала Патрісію в самостійних заняттях музикою і без коливань записала дочку на загальноміський конкурс юних талантів. Такі заходи були рідкістю для Форбаша, тому упустити такий шанс було б неабиякою помилкою. Тож у 10 років дівчинка вийшла на сцену, одягнувши замість сукні з рюшами чоловічі штани й кепку. А її сильний, хрипкий і емоційний голос захопив кожного присутнього в залі. Це була її перша перемога. Після цього конкурсу Патрісію почали запрошувати на різні заходи. Вона співала на народних гуляннях, в кабаре і навіть на святах пива. Довелося навіть кинути школу. У 13 років дівчина уклала контракт із клубом-кабаре в німецькому місті Саарбрюкен. З цієї миті почалася її професійна кар’єра співачки.

На одному з музичних вечорів Патрісію помітив французький продюсер Бернард Шварц, який запросив її підкорити Париж. Так 19-річна співачка-початківець залишила рідні місця і стала надихатися романтикою паризьких вулиць. Патрісію постійно порівнювали з Едіт Піаф і Марлен Дітріх, але такі порівняння лише розлючували дівчину і змушували працювати з ще більшою віддачею, аби довести, що вона – інша. І вона це зробила. Сингл «Мадемуазель співає блюз» відкрив Франції новий талант – Патрісію Каас, а альбом з однойменною назвою за три місяці досяг статусу платинового. Шкода, що мама співачки не дожила до цього моменту і не змогла розділити успіх дочки. З того часу Патрісія не розлучається з подарованим мамою іграшковим ведмедиком, що став для неї дорогим талісманом.  

У 21 рік співачці підкорилася і «Олімпія» – головний концертний зал Парижа. Публіка проводжала її бурхливими оплесками і кидала до ніг сотні букетів. Ось той момент, заради якого вона жила і працювала. А згодом Патрісія отримала свої перші нагороди: Victoires de la Musique в категорії «Найкращий жіночий дебют року», а також премії SACEM і Radio-France (RFI). У 2009 році співачка представила Францію на музичному конкурсі «Євробачення» в  Москві. Фінал відбувся 16 травня, у день, коли в Патрісії померла мати. До цього виконавиця ніколи не давала концерти 16 травня. Її композиція «Et s’il fallait le faire» в ході голосування набрала 107 балів і співачка посіла 8 місце. Для Франції це був успіх.

Французька зірка багато часу проводить у світових турне. Вона виступила в багатьох країнах: в Австралії та Німеччині, Англії та Японії, США, Австрії, Росії. Патрісія Каас неодноразово приїжджала з концертами і в Україну, де відвідала Київ та Львів. Вона була першою зі співаків, хто відправився на гастролі до В’єтнаму після закінчення там кровопролитної війни. Вона співала також у Кореї, Тайланді й Камбоджі. Для співачки головне – зв’язок зі своїми слухачами, їхнє схвалення і емоції. Патрісія довго намагалася вгадати російську публіку. Важка, суха, серйозна атмосфера на концертах в столиці її дратувала. Як можна заплатити чималу суму за квиток і не проявляти жодних емоцій? Коли вона зрозуміла, що передні ряди зазвичай займають привілейовані чини, а її справжні шанувальники тісняться на задніх – вона, пройшовши повз передні місця, стала співати тим, хто дійсно прийшов її послухати.

Ефектна зовнішність і артистизм французької виконавиці не залишилися без уваги режисерів. У 2002 році відбувся дебют Патрісії як актриси. Вона зіграла у фільмі Клода Лелуша «А тепер, пані та панове …», де зіграла одну з головних ролей – красуні Джейн, яка виконує блюзи. Згодом були фільми – «Жінка і чоловіки», кримінальна драма «Убита».

Кілька років Патрісія була обличчям косметичної компанії «л’Етуаль».

Співачка спробувала себе і в ролі письменниці. Незадовго до свого 50-річчя вона випустила автобіографічну книгу «Тінь мого голосу», де розкрила найпотаємніші свої думки й таємниці. Зірка говорить про те, що в її житті на першому місці завжди була кар’єра, її творчість. Це і є її життя. І хоч іноді вона почувається самотньою без сім’ї, без дітей, та її робота та любов публіки допомагають забути про смуток і почуватися щасливою і потрібною.

Джерела:

  1. https://uk.perish.info/2083-patricia-kaas-biography-best-songs-interesting-facts.html – Патрісія Каас. Кращі пісні
  2. https://tickethunt.net/ru/article/patricia-kaas-patrisia-kaas-mademuazel-kotoraa-poet – Мадемуазель, яка співає
  3. https://24smi.org/celebrity/3805-patrisiia-kaas.html – Патрісія Каас
  4. https://aflviv.com.ua/index.php/2020/12/09/patricia-kaas/?lang=uk – Патрісія Каас