Енріке Іглесіас – один із найвідоміших представників латиноамериканської музики у світі, а в його колекції є багато престижних музичних статуеток «Греммі» і «American Music Awards».

Енріке Мігель Іглесіас Прейслер народився 8 травня  1975 року в Мадриді. Його батьки – відомий іспанський співак Хуліо Іглесіас і філіпінська журналістка. Коли хлопчику було 3 роки, батьки розлучилися. Він із братом і сестрою залишився з матір’ю в Мадриді, а батько переїхав до Маямі в США. Для родини Енріке настали важкі часи – терористи не давали спокою і навіть здійснили замах на дідуся. Тож мати вирішила, що краще відправити дітей до батька в Маямі. У США Енріке навчався в престижній школі. Він був сором’язливим і мав мало друзів. А коли батько одружився вдруге – погіршилася для нього атмосфера і в родині.

Підлітком Енріке мріяв про кар’єру співака і писав вірші до своїх майбутніх пісень, та батько хотів, аби син став бізнесменом. Щоб не йти всупереч його волі, юнак вступив до університету Маямі на факультет бізнесу, продовжуючи в той же час розсилати свої пісні до різних студій звукозапису. І нарешті отримавши запрошення, кинув університет і поїхав до Канади. Тут у 1995 році вийшов перший сингл співака – «Si Tu Te Vas» («Якщо Ти Підеш»), а згодом і дебютний альбом під назвою «Enrique Iglesias». Альбом відразу став популярним в Іспанії, Португалії та Італії, а Енріке був номінований на премію «Греммі» як «Найкращий представник латиноамериканської музики». Його пісня «Por amarte daría mi vida» звучала в мексиканському серіалі «Марісоль». Випустивши свій другий альбом «Vivir» («Жити»), Енріке відправляється у світове турне, під час якого дав 78 концертів у 16 країнах.

У 1997 році Енріке та його батько Хуліо Іглесіас одночасно були номіновані на премію «American Music Awards» – «Кращий латиноамериканський співак». Таким чином, батько і син стали суперниками. З батьком і так були непрості стосунки, тож, щоб не провокувати батька на скандал, співак відмовився від премії. У результаті вона дісталася Іглесіасу-старшому. А Енріке активно продовжує свою музичну кар’єру. Його пісня «Bailamos» стала саундтреком до фільму «Дикий, дикий Захід». І хоча сама картина не мала великого успіху, композицію співака транслювали практично всі радіостанції Латинської Америки. Також співак видає англомовний альбом «Enrique», до якого увійшли його спільні роботи з Уїтні Х’юстон та російською співачкою Алсу. Загалом творча біографія іспанського музиканта – це десяток альбомів і більше чотирьох десятків самостійних треків. Альбоми Енріке Іглесіаса ставали платиновими 116 разів, а золотими – 227.

Знайшов співак і особисте щастя. Найбільшим коханням його життя стала зірка світового тенісу -росіянка Анна Курнікова. Вони зустрілися на зйомках кліпу за піснею «Escape» – і разом вже багато років. Подружжя має трьох дітей.

Восени 1918 року Енріке Іглесіас відвідав Україну, давши масштабний концерт для своїх шанувальників у Києві.

Джерела:

  1. https://glamurchik.tochka.net/dossie/693-enrike-iglesias/ – Енріке Іглесіас
  2. https://24smi.org/celebrity/1190-enrike-iglesias.html – Енріке Іглесіас
  3. https://24smi.org/celebrity/1190-enrike-iglesias.html – Енріке Іглесіас