Відома на весь світ канадська співачка Селін Діон стала зіркою ще в підлітковому віці і за творчі роки подарувала шанувальникам багато прекрасних композицій. А головною візитною карткою виконавиці є саундтрек до оскароносної драми Джеймса Кемерона «Титанік» – пісня «My Heart Will Go On». Уся творчість Селін Діон, стиль якої відступає від стандартної попмузики, пронизана сентиментальністю і насичена почуттями й душевністю. А сильний голос діапазоном у 5 октав просто зачаровує.

Селін Марі Клодетт Діон народилася в містечку Шарлемань неподалік  від  Монреаля (Канада). Селін була наймолодшою з 14 дітей у робітничій родині. Дух музики перебував у сім’ї завжди. Невдовзі батьки придбали невеличкий ресторанчик – саме там під супроводом акордеону та скрипки, на яких грали батьки, 5-річна дівчинка стала вперше виступати перед публікою. У школі Селін не користувалася популярністю: над дуже худенькою дівчинкою з неправильним прикусом сміялися однолітки, тож вона не могла дочекатися закінчення уроків, щоб швидше опинитися вдома і ввімкнути музику. У 12-річному віці за допомогою мами та старшого брата Селін записує на касету свою першу пісню – «Це була тільки мрія». Запис мати відправила знаменитому на той час менеджеру Рене Анжелілу. Коли відповіді не було, брат Селін особисто подзвонив менеджеру і заявив: «Я впевнений, що Ви навіть не прослухали запис, інакше б передзвонили одразу». Рене був заінтригований і зателефонував того ж дня. Виконання Селін так його вразило, що він пообіцяв зробити з дівчинки суперзірку. Він навіть заклав власний будинок і особисто профінансував два перших альбоми Селін — «Голос доброго Господа» і «Селін Діон оспівує Різдво».

Після виходу цих альбомів Селін називають сенсацією Канади, і вже через рік із піснею «Наскільки я кохаю» дівчина перемагає на Всесвітньому Пісенному Фестивалі «Yamaha» в Токіо (згодом у 1991 році Рене Анжеліл, старший за Селін на 26 років, стане їй вірним чоловіком і батьком їхніх дітей). Селін стає надзвичайно відомою. Її обирають представником канадської молоді перед Папою Римським Іоанном Павлом ІІ – на олімпійському стадіоні в Монреалі співачка виконала пісню «Голуб». А в 1988 році із піснею «Не йди без мене» Селін перемагає на пісенному конкурсі Євробачення, де вона представляла Швейцарію.

Під час одного з концертних турів Селін якось раптово втратила голос. Виявилося, що вона, практично співачка-самоук, неправильно використовує голосові зв’язки. Їй прийшлося кілька тижнів мовчати, а потім вчитися правильно співати й дихати. Одужавши, вона записує саундтрек до диснеївського мультфільму «Красуня і чудовисько», за що згодом отримає свій перший «Оскар» і стане першою канадкою, яка отримала «Ґреммі». Співачка розпочинає свої перші гастролі по Сполучених Штатах, у результаті яких підкорює цю державу. А її англомовний альбом із романтичною назвою «Колір мого кохання» має шалений успіх у багатьох країнах. Селін Діон стає обличчям світової естради, і її запрошують на великі заходи. Довіряють відкрити олімпіаду в Атланті із піснею «Сила мрії». Вона виконує пісню «My Heart Will Go On» до кінофільму «Титанік», що стає всесвітнім мегахітом, займає перші місця в чартах десятків країн, зокрема США, Канади, Британії, Франції, Німеччини. Пісня отримує «Оскар» і три премії «Ґреммі». Також Селін довірено заспівати на концерті на честь святкування 50-річчя шлюбу англійської королеви Єлизавети ІІ.

Співачка випускає альбом за альбомом, відправляється у світові турне. Журнал «Los Angeles Times» опубліковує рейтинг найбільш високооплачуваних музикантів десятиріччя – Селін Діон посідає першу сходинку.

Селін Діон за свою творчу діяльність нагороджена Орденом Канади. У рідному місті Шарлемань одна з вулиць носить її ім’я. Її ім’я є на Алеї Зірок в Голлівуді, також на честь співачки названо одне із сузір’їв космосу і сорт троянд. А парфумерна серія «Celine Dion Parfum» є однією з найприбутковіших парфумерних ліній.

Джерела:

  1. https://glamurchik.tochka.net/dossie/791-selin-dion/ – Селін Діон
  2. https://24smi.org/celebrity/3166-selin-dion.html – Селін Діон
  3. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-selin-dion.html – Селін Діон
  4. https://soundtimes.ru/frantsuzskij-shanson/selin-dion – Седін Діон. Найкращі пісні